patch cord hpi
پچ کورد
آوریل 6, 2021
TOPOLOGY HPI
توپولوژی شبکه
آوریل 7, 2021
Show all
green data center hpirack

green data center hpirack

دیتاسنتر سبز

مرکز داده های سبز مخزنی برای ذخیره ، مدیریت و انتشار داده هایی است که مکانیکی در آن قرار داردمرکز داده سبز یا مرکز داده پایدار ، تسهیلات خدماتی است که از فناوری های کم مصرف استفاده می کند. آن ها شامل سیستم های منسوخ (مانند سرورهای غیرفعال یا کم استفاده) نیستند و از فناوری های جدیدتر و کارآمد بهره می برند. با رشد چشمگیر و استفاده از اینترنت ، مصرف برق در مراکز داده به طور قابل توجهی افزایش یافته است. با توجه به اثرات زیست محیطی ناشی از آن ، افزایش آگاهی عمومی ، هزینه بیشتر انرژی و اقدامات قانونی ، فشار بیشتری بر شرکت ها برای پیروی از یک سیاست سبز وارد شده است. به همین دلایل ، ایجاد مراکز داده پایدار از نظر زیست محیطی و تجاری ضروری شده است

 استفاده از انرژی:

استفاده از تکنیک های محاسبات با عملکرد بالا افزایش یافته است ، مصرف انرژی را برای افزایش کارایی معامله می کنید. تخمین های صنعت نشان می دهد که مراکز داده سه تا پنج درصد از انرژی جهانی را مصرف می کنند. طبق یک نظرسنجی از مرکز داده ، 70 درصد از ارائه دهندگان مرکز داده اظهار داشتند که تراکم قدرت در هر رک از سال 2013 به طور قابل توجهی افزایش یافته است. مدیران مجبور شده اند راه های جدیدی برای تأمین انرژی مراکز داده خود با منابع انرژی تجدید پذیر مانند برق ،  خورشیدی ،  زمین گرمایی و باد. فناوری های کارآمدتری برای کاهش مصرف برق مرکز داده توسعه یافته اند.

  مراکز داده چه کاری می توانند انجام دهند تا ضمن حفظ کارایی ، اثرات زیست محیطی را کاهش دهند:

رشد مداوم بازار جهانی مرکز داده ها ناشی از تقاضای مداوم برای خدمات ابری و اینترنت است. در حالی که رشد و گسترش از منظر تجارت همیشه چیز خوبی است ، اما در یک مرکز داده ، برابر است با افزایش تولید برق تا عملیاتی بودن ، و نوع قدرت و نحوه استفاده از آن می تواند اثرات نامطلوبی بر محیط داشته باشد.این واقعیت که بسیاری از مشاغل از محیط زیست آگاهی بیشتری دارند و از ردپای کربن خود آگاه هستند ، به این معنی است که در نظر گرفتن آنچه مراکز داده پایدار می توانند ارائه دهند ، به بخشی مهم از معیارهای انتخاب ارائه دهنده مرکز داده یا خدمات مدیریت شده تبدیل می شود.

چرا فناوری سبز در مراکز داده مهم است:

نیازهای ذخیره سازی برای داده های جدید لزوماً نشان دهنده ارتباط مستقیم نیازهای سخت افزاری نیست. اثرات نیازهای ذخیره سازی جدید بعداً افزایش می یابد ، زیرا راهنماهای مدرن نگهداری معمولاً خواستار تهیه نسخه پشتیبان قابل اطمینان و قابل دسترسی هستند. همه این داده های جدید باید ایمن ، خنک و موثر منتقل شوند. به روزرسانی مراکز داده همچنین می تواند به معنای گسترش فضای فیزیکی قفسه های جدید و تجهیزات دیگر باشد – همه آنها باید روشن ، خنک و محکم شوند. بنابراین منطقی است که کار با شبکه سرور ، همراه با فن ها ، کنسول ها ، مانیتورها ، چراغ ها و سیستم های خنک کننده به مقدار زیادی انرژی نیاز دارد. و از آنجایی که مراکز داده به آپ تایم مداوم نیاز دارند ، بسیاری از سیستم ها بدون توجه به اینکه مورد استفاده قرار می گیرند یا خیر ، بصورت شبانه روزی کار می کنند.خوشبختانه ، افزایش تلاش ها برای کاهش مصرف برق ، انتشار کربن و پایداری کارایی عملیاتی مسئول پذیرش زیرساخت های فزاینده ای با مصرف انرژی در بازار جهانی است.

کاهش اثرات زیست محیطی مراکز داده:

کاهش مصرف انرژی برای محیط زیست مفید است و از نظر اقتصادی به سود اپراتور مرکز داده است. هزینه های انرژی برای همیشه در حال افزایش است ، به همین دلیل صنایع پر مصرف انرژی همیشه به دنبال روش های جدید برای کاهش هزینه های اضافی خود هستند. دارندگان مراکز داده تفاوتی ندارند ، بسیاری تلاش می کنند تا از طرق مختلف هزینه ها را کاهش دهند و تأثیرات محیطی را کاهش دهند.

تجهیزات جدید:

کنایه از تجهیزات قدیمی این است که شاید برای شروع کار صرفه جویی در مصرف انرژی نبوده باشد و با گذشت زمان و روند تخریب آن ، احتمال نیاز به انرژی بیشتر برای کارکردن زیاد است. پیشرفت های مداوم فناوری به معنای در دسترس بودن تجهیزات جدید است که نه تنها توانایی بالاتری دارد بلکه از نظر مصرف انرژی نیز بهره بیشتری می برد.

سبزتر کردن به تلاش صنعت نیاز دارد:

صنعت مرکز داده نشان داده است که به صرفه جویی در مصرف انرژی اهمیت می دهد و تمرکز زیادی روی بهبود مصرف انرژی در صنعت وجود دارد. مراکز داده که کاملاً از هزینه و در دسترس بودن نیرو آگاه هستند ، پیشرفته ترین ابزارهای هر بخش را برای بهبود بهره وری انرژی در اختیار دارند. اینها شامل شبکه سبز و قانون رفتاری اروپا برای مراکز داده ، کار موسسه و طیف وسیعی از استانداردها و گواهینامه های صنعت برای فعالیت در مراکز داده با بازده انرژی است. تلاشهای هماهنگ از این قبیل برای ارائه خدمات با مسئولیت پذیری و پایداری در نهایت نه تنها در بازار مرکز داده بلکه به مشتریان و احتمالاً از همه مهمتر به نفع محیط خواهد بود.

در انتهای این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این موارد می‌باشید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید چرا که همکاران ما به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات رسانی و پاسخگویی به شما دوستان عزیز می‌باشند.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، حتما اینجا کلیک نمایید تا از جدید ترین مطالب ما استفاده نمایید. همچنین در صورتی که علاقمند هستید میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است