cctv
دوربین مداربسته چیست؟
آوریل 17, 2021
server hpirack
نگهداری سرور
آوریل 18, 2021
Show all

سرور چیست؟

server

server

سرور چیست؟

سرور یک نرم افزار یا دستگاه سخت افزاری است که درخواست های انجام شده از طریق شبکه را می پذیرد و به آنها پاسخ می دهد. دستگاهی که درخواست می کند و از سرور پاسخی دریافت می کند ، مشتری نامیده می شود. در اینترنت ، اصطلاح “سرور” معمولاً به سیستم رایانه ای گفته می شود که درخواست های یک فایل وب را دریافت می کند و آنها را برای مشتری ارسال می کند

آنها برای چه مواردی مناسبند؟

سرورها منابع شبکه را مدیریت می کنند. برای مثال ، ممکن است یک کاربر برای کنترل دسترسی به شبکه ، ارسال / دریافت ایمیل ، مدیریت کارهای چاپی یا میزبانی یک وب سایت ، یک سرور راه اندازی کند. آنها همچنین در انجام محاسبات شدید تبحر دارند. برخی از سرورها متعهد به کار خاصی هستند که غالباً به آنها اختصاص داده می شود. با این حال ، بسیاری از سرورها امروزه سرورهای مشترکی هستند که مسئولیت پست الکترونیکی ، DNS ، FTP و حتی چندین وب سایت را در مورد وب سرور بر عهده دارند.

چرا سرورها همیشه روشن هستند؟

از آنجا که معمولاً برای ارائه خدماتی که دائماً مورد نیاز هستند استفاده می شود ، اکثر سرورها هرگز خاموش نمی شوند. در نتیجه ، هنگامی که سرورها خراب می شوند ، می توانند کاربران شبکه و شرکت را با مشکلات زیادی مواجه کنند. برای کاهش این مشکلات ، سرورها معمولاً طوری تنظیم می شوند که در برابر خطا تحمل کنند.

کامپیوترهای دیگر چگونه به سرور متصل می شوند؟

با یک شبکه محلی ، سرور به یک روتر یا سوئیچ متصل می شود که تمام رایانه های دیگر شبکه از آن استفاده می کنند. پس از اتصال به شبکه ، رایانه های دیگر می توانند به آن سرور و ویژگی های آن دسترسی پیدا کنند. به عنوان مثال ، با یک وب سرور ، کاربر می تواند برای مشاهده وب سایت ، جستجو و برقراری ارتباط با سایر کاربران در شبکه به سرور متصل شود.

یک سرور اینترنت همانند سرور شبکه محلی کار می کند ، اما در مقیاس بسیار بزرگتر. توسط InterNIC یا میزبان وب یک آدرس IP به سرور اختصاص داده شده است.

معمولاً کاربران با استفاده از نام دامنه خود به سروری متصل می شوند که با ثبت نام دامنه ثبت می شود. هنگامی که کاربران به نام دامنه متصل می شوند (مانند “computerhope.com”) ، این نام به طور خودکار توسط یک راه حل DNS به آدرس IP سرور ترجمه می شود.

نام دامنه اتصال کاربران به سرور را برای کاربران آسان می کند ، زیرا به خاطر سپردن نام از آدرس IP آسان تر است. همچنین ، نام دامنه ها اپراتور سرور را قادر می سازد تا آدرس IP سرور را بدون ایجاد اختلال در راه دسترسی کاربران به سرور ، تغییر دهد. نام دامنه می تواند همیشه یکسان باشد ، حتی اگر آدرس IP تغییر کند.

سرورها کجا ذخیره می شوند؟

در یک محیط تجاری یا شرکتی ، سرور و سایر تجهیزات شبکه اغلب در کمد یا خانه شیشه ای ذخیره می شوند. این مناطق به جداسازی رایانه ها و تجهیزات حساس از افرادی که نباید به آنها دسترسی داشته باشند کمک می کند.

سرورهایی که از راه دور هستند یا در سایت میزبانی نمی شوند ، در یک مرکز داده قرار دارند. با استفاده از این نوع سرورها ، سخت افزار توسط یک شرکت دیگر مدیریت می شود و از راه دور توسط شما یا شرکت شما پیکربندی می شود.

آیا کامپیوتر من می تواند یک سرور باشد؟

آره. هر رایانه ای ، حتی دسکتاپ خانگی یا رایانه لپ تاپ ، می تواند با یک نرم افزار مناسب مانند سرور عمل کند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک برنامه سرور FTP بر روی رایانه خود نصب کنید تا فایلها را بین سایر کاربران در شبکه خود به اشتراک بگذارید.

اگرچه ممکن است کامپیوتر خانگی شما به عنوان یک سرور عمل کند ، اما ایده های زیر را بخاطر بسپارید.

رایانه و نرم افزار سرور مربوطه باید همیشه در دسترس باشند تا قابل دسترسی باشند.

وقتی رایانه شما به عنوان سرور استفاده می شود ، منابع آن (به عنوان مثال پردازش و پهنای باند) از آنچه در دسترس دارید برای انجام کارهای دیگر گرفته می شود.

اتصال رایانه به شبکه و اینترنت می تواند رایانه شما را در برابر حملات جدید باز کند.

اگر سرویسی که ارائه می دهید محبوب شود ، ممکن است یک رایانه معمولی منابع لازم برای رسیدگی به همه درخواست ها را نداشته باشد.

در انتهای این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این موارد می‌باشید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید چرا که همکاران ما به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات رسانی و پاسخگویی به شما دوستان عزیز می‌باشند.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، حتما اینجا کلیک نمایید تا از جدید ترین مطالب ما استفاده نمایید. همچنین در صورتی که علاقمند هستید میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

 

 

دیدگاه ها بسته شده است