server
سرور چیست؟
آوریل 18, 2021
network card
کارت رابط شبکه چیست؟
می 8, 2021
Show all

نگهداری سرور

server hpirack

server hpirack

برنامه نگهداری سرور چیست و چرا مهم است؟

نگهداری سرور

تعمیر و نگهداری سرور فرآیند به روز نگه داشتن و اجرای سرور برای اطمینان از عملکرد روان شبکه رایانه ای سازمان است. مدیر شبکه معمولاً این کار را انجام می دهد و برای عملکرد کسب و کار بسیار مهم است. بدون داشتن یک برنامه خدمات IT مناسب ، نرم افزار کاربردی هرگز مطابق انتظار اجرا نخواهد شد. در موارد شدید ، شبکه حتی می تواند شکست جزئی یا کلی را تجربه کند که منجر به خسارت شدید به تجارت شما می شود.

هر صاحب نظر می داند که سرورها در مورد هر چیزی که مربوط به رایانه است بسیار ضروری هستند. به لطف کار سخت سرور ، رایانه شما روان و کارآمد کار می کند.

به همین دلیل ، نگهداری سرور یک معامله بزرگ است. دقیقاً مانند این که برای اطمینان از سالم بودن و کامل بودن همه چیز به پزشک مراجعه می کنید ، سرورها نیز باید مرتباً کنترل شوند تا اطمینان حاصل شود که همه قطعات به طور مطلوب کار می کنند.

در حالی که ما معمولاً فقط یک یا دو بار در سال به پزشک مراجعه می کنیم ، سرورها نیاز به توجه مداوم دارند. سرورها 24/7 کار می کنند و کارهای سختی را انجام می دهند. آنها باید مرتباً بررسی ، اصلاح و به روز شوند.

از آنجا که موارد زیادی برای نگهداری سرور وجود دارد ، شرکتها اغلب فقط یک طرح نگهداری فناوری اطلاعات سرور را از یک ارائه دهنده خدمات مدیریت شده فناوری اطلاعات خریداری می کنند.

که ما را به نکته اصلی این مقاله می رساند: برنامه نگهداری سرور چیست؟

اما ، قبل از پرداختن به آن ، مهم است که دقیقاً بفهمیم سرور چیست و چه کاری انجام می دهد. داشتن این دانش کارایی به شما کمک می کند تا از اهمیت و کامل بودن تعمیر و نگهداری سرور مطلع شوید.

تعمیر و نگهداری سرور چیست؟

تعمیر و نگهداری سرور فرآیند به روز نگه داشتن سرور و کار به شکل نوک است.

از آنجا که سرورها از تمام داده های شما مراقبت می کنند ، مهم است که آنها را تماشا کرده و به درستی از آنها مراقبت کنید تا در صورت بروز خطا ، اطلاعات ارزشمند را از دست ندهید.

چنین تعمیر و نگهداری شامل نظارت مداوم و تجزیه و تحلیل مداوم نحوه عملکرد سرور است. به این ترتیب ، اگر اتفاقی برای سرور بیفتد ، بلافاصله متوجه خواهید شد و می توانید سریعاً مشکل را برطرف کنید قبل از اینکه روی کار شما تأثیر بگذارد.

تعمیر و نگهداری سرور علاوه بر توجه به نیازهای فعلی ، اقدامات پیشگیرانه ای را نیز شامل می شود. قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید ، می خواهید سرورهای خود را محافظت و به روز کنید.

تعمیر و نگهداری پیشگیرانه نه تنها مشکلات آینده سرور را کاهش می دهد ، بلکه در صورت بروز مشکلی شبکه شما را آماده می کند.

توجه به این نکته مهم است که تعمیر و نگهداری سرور شامل تعمیر و نگهداری مجازی و فیزیکی است.

گرچه ممکن است پیکربندی مجازی مانند به روزرسانی های نرم افزار و نسخه پشتیبان تهیه شده واضح باشد ، اما مراقبت های جسمی اغلب قابل چشم پوشی است.

اما به همان اندازه قابل توجه است.

سرورها باید مرتباً گردگیری و تمیز شوند تا دریچه ها و مجاری هوایی مسدود نشوند. سرورها همچنین باید در اتاقهایی با دمای بسیار خنک و گردش هوا خوب نگهداری شوند تا دستگاه بیش از حد گرم نشود. گرم شدن بیش از حد می تواند به تجهیزات سرور آسیب برساند.

 

چرا نگهداری سرور مهم است؟

به تعمیر و نگهداری سرور به عنوان قرار دادن بنزین در اتومبیل خود فکر کنید. منتظر نمی مانید که بنزینتان کاملاً تمام شود و بخواهید مقداری بیشتر بخرید ، زیرا در آن زمان دیگر نمی توانید رانندگی کنید. نه ، شما می خواهید ماشین خود را پر از بنزین کنید قبل از اینکه ماشین شما خالی باشد.

شما اتومبیل خود را در صورت نیاز پر می کنید ، اما همچنین فکر می کنید و برای سفرهای طولانی مدت اضافی می گذارید.

تعمیر و نگهداری سرور تفاوتی ندارد. شما می خواهید قبل از اینکه خیلی دیر از سرور خود مراقبت کنید ، نیازهای فعلی را حفظ کنید و در عین حال به آینده نیز نگاه کنید.

هنوز ممکن است از خود بپرسید که تعمیر و نگهداری سرور چه ارتباطی با شما دارد؟

تعمیر و نگهداری منظم سرور برای تجارت شما بسیار مهم است.

اگر یک شرکت کوچک (یا بزرگ) هستید ، احتمال اینکه چندین سرور در شبکه خود داشته باشید زیاد است. برای اینکه شبکه رایانه ای کسب و کار خود را در شرایط مطلوب و قابل اطمینان نگه دارید ، باید به طور منظم به روزرسانی سرور ، نصب وصله ها و موارد تشخیصی داشته باشید.

مراقبت مناسب از سرورهای شما باعث افزایش طول عمر آنها می شود ضمن اینکه در وقت و هزینه صرفه جویی می کنید. این نگهداری از شما مجبور خواهد شد که یک سرور جدید بخرید و تمام داده های خود را زودتر از خانه اصلی خود منتقل کنید (بله ، خرابی سرور جالب نیست).

اما با تعمیر و نگهداری منظم ، سخت افزار و نرم افزار گرانبهای کسب و کار شما فرصت بیشتری برای خدمات طولانی مدت به شما خواهد داشت.

تعمیر و نگهداری خوب سرور همچنین باعث افزایش بهره وری سرور می شود که به نوبه خود باعث افزایش بهره وری کلی کسب و کار شما می شود. تعمیر و نگهداری معمول سرور عملکرد سرور شما را با بالاترین سرعت حفظ خواهد کرد. با این کار علاوه بر صرفه جویی در وقت ، بازدهی کار نیز افزایش می یابد.

سرورهایی که به درستی کنترل می شوند به شما این اطمینان را می دهند که اگر مشکلی پیش بیاید ، می توانید به راحتی اطلاعات از دست رفته یا آسیب دیده را بازیابی کنید. به این ترتیب ، می توانید سیستم های خود را بازگردانید و قبل از اینکه مشتری های شما حتی متوجه شوند که مشکلی وجود دارد ، کار کنند.

تعمیر و نگهداری سرور مربوط به فعال بودن و جلو ماندن از بازی است.

چه کسی از برنامه های نگهداری سرور استفاده می کند؟

هر شرکتی که از رایانه و سرور استفاده می کند باید برنامه نگهداری سرور داشته باشد.

شرکتهای بزرگ معمولاً مدیران شبکه داخلی را استخدام می کنند تا از تعمیر و نگهداری سرور به دلیل نیاز روزانه 7/7 به سرور خود استفاده کنند.

برای شرکت های کوچک و تازه کار ، اغلب استخدام مدیران شبکه خارج از خانه توصیه می شود. شرکتهای کوچک معمولاً به همان توجه مداوم 24/7 که شرکتهای بزرگتر به آن نیاز دارند ، نیاز ندارند و بنابراین استخدام یک کارمند IT شخصی می تواند اتلاف منابع مالی باشد.

به همین دلیل ، شرکت های نوپا معمولاً ترجیح می دهند از طریق یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات ، در یک طرح نگهداری سرور سرمایه گذاری کنند. ارائه دهنده بر اساس نیازهای شخصی و مالی شما در ارائه خدمات به شما کمک می کند تا بهترین برنامه را تنظیم کنید.

هنگام خرید برنامه نگهداری سرور باید به چه نکاتی توجه کنید؟

پرداخت:

برنامه های مدیریت سرور به طور کلی نرخ ثابت ماهانه دارند.

همچنین ممکن است هزینه های اضافی برای پروژه های گاه به گاه و تخصصی تر وجود داشته باشد.

 

خدمات در محل:

هنگام خرید برنامه نگهداری سرور ، مطمئن شوید که این برنامه شامل ساعات خدمات در محل باشد.

بدین معنا که اگر در شبکه سرور یا شبکه مشکلی دارید ، شرکت فناوری اطلاعات تکنسین هایی را برای رفع مشکلات به محل اعزام می کند.

معمولاً فقط مقدار مشخصی از ساعات خدمات در محل در برنامه نگهداری لحاظ می شود. حتماً بررسی کنید که آنها چند ساعت در اختیارتان قرار می دهند و در هر ساعت چقدر می پردازید.

 

اعتبار تکنسین:

بهتر است از گواهینامه ها و جوایز تکنسین های فناوری اطلاعات مطلع شوید. از این طریق می توانید مطمئن شوید که از خدمات درجه یک بهره مند می شوید. وقتی برای مشاوره رایگان می روید می توانید در مورد تیم IT اطلاعات کسب کنید.

نکته اصلی اینجا چیست؟

سرورها نقش زیادی در استفاده روزمره از رایانه دارند و دقیقاً مانند هر مورد دیگری که مهم می دانید به مراقبت مناسب نیاز دارند.

برای تنظیم برنامه تعمیر و نگهداری سرور وقت بگذارید تا بتوانید به وضوح ببینید سرور شما چه چیزی را احتیاج دارد و چه زمانی.

در انتهای این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این موارد می‌باشید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید چرا که همکاران ما به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات رسانی و پاسخگویی به شما دوستان عزیز می‌باشند.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، حتما اینجا کلیک نمایید تا از جدید ترین مطالب ما استفاده نمایید. همچنین در صورتی که علاقمند هستید میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

 

دیدگاه ها بسته شده است