مزیت های دوربین مدار بسته چیست؟ + راهنمای خرید آن
مزیت های دوربین مدار بسته چیست؟ + راهنمای خرید آن
مارس 8, 2021
دوربین مداربسته ضدآب و هر آنچه که نیاز است در مورد آن بدانید
دوربین مداربسته ضدآب و هر آنچه که نیاز است در مورد آن بدانید
مارس 16, 2021
Show all
Coaxial cable hpirack.com (2)

Coaxial cable hpirack.com (2)

 

کابل کواکسیال چیست و چگونه از آن استفاده می شود؟

کابل کواکسیال معمولاً توسط اپراتورهای کابل ، شرکت های تلفنی و ارائه دهندگان اینترنت در سراسر جهان برای انتقال داده ها ،

ویدئوها و ارتباطات صوتی به مشتریان استفاده می شود. همچنین در خانه ها بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

این به مدت طولانی به عنوان یک فناوری وجود داشته است (از اوایل قرن 20) و دارای مزایای منفرد زیادی برای انتقال دقیق و مطمئن است.

همچنین محدودیت هایی دارد که باعث می شود در بعضی موارد با کابل فیبر نوری ، کابل دسته یا گاهی با سیگنال های بی سیم جایگزین شود.

رمز موفقیت کابل کواکسیال طراحی محافظت شده آن است که به هسته مسی کابل اجازه می دهد تا داده ها را سریع انتقال دهد ، بدون اینکه در مقابل تداخل یا آسیب عوامل محیطی تسلیم شود.

سه اندازه متداول کابل RG-6 ، RG-11 و RG-59 هستند: RG مخفف “راهنمای رادیو” است. تعداد نسخه های مختلف کابل RG به قطر اشاره دارد (59 به معنای 059 ، و 6 به معنای 06/0 و غیره). به آنها کابل RF نیز گفته می شود که مخفف “فرکانس رادیویی” است.

بیشتر کواکس غیرصنعتی اکنون با نام RG-6 شناخته می شود ، اما ممکن است نصب کنندگان از کابل ضخیم تری مانند RG-11 استفاده کنند.

کابل های RG که در خانه ها استفاده می شوند باید دارای امپدانس 75 اهم باشند.بیشتر اتصالات اتصال دهنده های سبک F هستند ، اما ممکن است سیستم شما از اتصالات نوع N استفاده کند.

انواع مختلفی از اتصال دهنده های نوع F برای کابل های RG-6 وجود دارد: اتصالات فشرده سازیاتصالات پیچ داراتصالات به سبک چین داربرای برقراری ارتباط ، به یک اتصال دهنده نر و ماده از همان نوع نیاز دارید.

اتصالات نر سیم مرکزی را بیرون می کشد ، در حالی که اتصالات زن فضایی برای اتصال سیم مرکزی دارد.

توجه داشته باشید که کابل های کواکس گاهی اوقات دارای نشت سیگنال هستند که به ورودی یا خروج معروف است. این باعث کاشی کاری ، سیگنالهای فازی یا برفی می شود.

کابل کواکسیال چیست؟

کابل کواکسیال نوعی کابل است که دارای یک رسانای داخلی است که توسط یک لایه عایق احاطه شده و توسط یک محافظ رسانا احاطه شده است. نمودار زیر نشان دهنده ساخت یک کابل معمولی است.

سیگنال الکتریکی از طریق هادی مرکز جریان می یابد.کابل کواکسیال چگونه کار می کندکابل کواکسیال به طور کلی از یک هسته مسی جامد برای حمل سیگنال تشکیل شده است که با لایه های متوالی عایق داخلی ، فویل آلومینیوم ، یک مش بافته شده از مس و عایق محافظ خارجی پوشانده شده است.

یک رسانای جامد رسانایی بهتری نسبت به یک رشته فراهم می کند ، اما انعطاف پذیری آن کمتر است و نصب آن دشوارتر است. عایق معمولاً پی وی سی (پلی وینیل کلراید) یا یک پوشش نچسب است.

فویل آلومینیوم و مش مسی محافظ هسته داخلی مس است. شبکه همچنین نقطه اتصال کابل را برای تکمیل مدار فراهم می کند.   کابل کواکسیال در انواع و گریدهای مختلف ارائه می شود.

متداول ترین آنها هستند کابل کشی Thicknet ، که شکل قدیمی تری از کابل کشی است که برای نصب ستون فقرات اترنت قدیمی 10Base5 استفاده می شود. این کابل کشی به طور کلی زرد است و از آن به عنوان کابل کشی RG-8 یا سری N یاد می شود.

به طور دقیق ، فقط کابل کشی با برچسب کابل کشی IEEE 802.3 کابل کشی با ضخامت واقعی است.کابل کواکسیال نازک ، که در شبکه های 10Base2 برای نصب های کوچک اترنت استفاده می شود.

این درجه از کابل کواکسیال عموماً به عنوان کابل کشی RG-58A / U تعیین می شود که دارای سیم رسانا و امپدانس 53 اهم است.

این نوع کابل کشی از اتصالات BNC برای اتصال به سایر اجزای شبکه استفاده می کند و برای جلوگیری از پرش سیگنال باید در انتهای آزاد ترمیناتور داشته باشد.

کابل ARCNET که از کابل کواکسیال نازک به نام کابل کشی RG-62 با امپدانس 93 اهم استفاده می کند.کابل کشی RG-59 که برای اتصالات تلویزیون کابلی (CATV) استفاده می شود.

علاوه بر این ، بعضی از انواع خاص کابل کواکسیال گاهی اوقات برای اهداف خاص شبکه استفاده می شود.

به عنوان مثال می توان به کابل کشی twinax اشاره کرد که از دو رسانا تشکیل شده است که ابتدا در عایق بندی خود محصور شده و سپس در یک شبکه مسی و کت عایق بندی محصور شده اند.

Twinax در شبکه های قدیمی IBM برای اتصال سیستم های AS / 400 به پایانه های 5250 استفاده می شود.

انواع دیگر عجیب و غریب تر شامل انواع کابل های کواکسیال ، تریاکس ، کوادراکس و روبان است.

Coaxial cable hpirack.com

کدام یک بهتر است: کابل کواکسیال یا کابل فیبر نوری؟

هر دو نوع این کابل ها می توانند برای انتقال داده های ویدئویی ، صوتی و سایر اشکال استفاده شوند و هر دو می توانند

مزایا و معایب مشخصی را در راه اندازی شبکه به شما ارائه دهند.

تصمیم گیری در مورد شرایط مناسب به فاصله اتصال و میزان داده ای که ارسال می کنید بستگی دارد. کابلهای فیبر نوری قبل از اینکه به تکرار کننده احتیاج داشته باشند ، برای چندین مایل سیگنال دارند.

تلفات سیگنال در کابل کواکس بیشتر است ، بنابراین باید از آن برای مسافت کمتری استفاده کنید.

کابلهای فیبر نوری اطلاعات بسیار بیشتری را حمل می کنند. کابل فیبر نوری نیز به طور قابل توجهی گران تر است.

کابل های فیبر نوری در تنظیمات مسکونی و مصرف کننده کمتر از کابل کواکسیال یافت می شوند. نصب کابل های کواکس آسان و بسیار بادوام است. از آنجا که انتقال

فیبر نسبت به Coax از سرعت و سرعت بالاتری برخوردار است ،

بهتر است از این شبکه ها برای شبکه های حرفه ای مانند شبکه هایی که در یک پردیس تجاری یا

دانشگاه یافت می شوند استفاده شود.

اگر شما در حال کار بر روی یک نصب خانگی یا شبکه انتقال داده با ظرفیت متوسط ​​هستید ، احتمالاً بهتر است با کابل کواکس بچسبید.

بسیاری از شرکتهای امروزی برای خدمات باند پهن کاری خود از اتصالات کابل استفاده می کنند. بزرگترین اشکال اینترنت کابل نوسان سرعت است.

با نگاهی دوباره به اینترنت فیبر در مقابل اینترنت کابلی ،

سرویس اینترنت کابلی معمولاً بین تعدادی از مشترکان به اشتراک گذاشته می شود.

این بدان معناست که اگر تعداد زیادی کاربر در یک منطقه کابلی وجود داشته باشد که همگی از برنامه های پهنای باند با استفاده همزمان از اینترنت استفاده می کنند ،

سرعت همه می تواند بین 100٪ تا 25٪ سرعت وعده داده شده باشد.

تا آنجا که هزینه فیبر در مقابل کواکس افزایش می یابد ، فیبر معمولاً از قبل بسیار بیشتر است. پس از نصب ، قیمت دسترسی به اینترنت اختصاصی از طریق فیبر نیز بالاتر از اتصال اینترنت کابل مشترک خواهد بود.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید.

همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

جهت کسب اطلاعات و مشاوره میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید:
021-22888812
021-22890175-7

 

 

 

دیدگاه ها بسته شده است