سرور
سرور های شبکه و اهمیت آن ها در امنیت
سپتامبر 14, 2021
خدمات نگهداری شبکه
خدمات نگهداری شبکه چه می باشد و چه انتظاراتی از پشتوانه کانال خویش داشته باشیم؟
اکتبر 4, 2021
Show all

کابینت باتری چیست و چه کاربردی دارد؟

کابینت باتری

کابینت باتری یکی‌از مهمترین اختراعات آدم می‌باشند که در صنعت های متفاوت گران قدر و حتی معاش روزانه امداد زیاده به ریلکس خیس کردن امور کرده اند. همانگونه که می دانید باتری به ما اذن می دهد فارغ از نیاز با منبع انرژی الکتریکی جریان برق در مدار را داشته باشیم. هر باتری ارتفاع قدمت مفیدی داراست که در‌صورتی‌که به خیر و خوبی از آن محافظت گردد بیشترین سود را از آن خوا‌هیم پیروزی. یک کدام از نحوه‌های نگهداری از باتری‌های یو پی اس نیز استعمال از کابینت باتری میباشد.

با سایت اچ پی آی رک همراه باشید تا با کاربرد های کابینت باتری بیشتر آشنا شوید.

کابینت باتری چه می باشد؟

کابینت باتری یک محیط فلزی میباشد که اهمیت متعددی برای باتری‌های یو پی اس داراست. در واقع این محیط از باتری‌های یو پی اس در قبال گونه های ضربه‌ها، جراحت‌های ناشی از انتقال، جراحت‌های محیطی و فیزیکی، اتصالات ناخواسته و حتی ضربه نگهداری می‌نماید.

ولی خویش کابینت‌های باتری نیز قدمت موثر مشخصی دارا هستند که بسته به متاع و واحد سنجش به کار گیری می بایست یار و همدم با باتری‌ها یا این که به طور متناوب ردوبدل شوند. معمولاً در هر کابینت باتری یکسری باتری و یک مدار جدا کننده قرار خواهد گرفت.

وظیفه این مدار جدا کننده این میباشد که در شکل ارتقا یا این که کاهش ناگهانی، جریان ورودی به باتری‌ها را جدا نماید. نوع اتصال باتری‌های درون کابینت باتری محرمانه هست و به هر خصوصی از باتری‌ها یک حرفه میگویند. تعداد باتری‌های هر حرفه نیز به ولتاژ لازم بستگی داراست. میتوانیم در شکل نیاز به جریان بیشتر حرفه‌های هر کابینت را به طور موازی به هم متصل کنیم تا ترازو جریان ارتقا پیدا نماید.

خصوصیت‌های اصلی کابینت باتری

کابینت‌های باتری مرتبط با باتری‌های یو پی اس میباشند که از نگاه ظاهری و کاربرد خصوصیت‌هایی دارا هستند که مهمترین آنان عبارت اند از:
کالا آنان از نوعی فلز میباشد که روی این فلز روکش‌های رنگ روغنی میاید. معمولاً از رنگ‌های سیاه، سپید و شیری برای این روکش‌ها به کار گیری می‌نمایند.
بسته به تعداد باتری که بایستی در یک فن یعنی در یک کابینت قرار بگیرد کابینت‌ها در گونه های مختلفی از حیث سایز ساخت‌و‌ساز می گردند که برای مثال آنان می‌اقتدار به کابینت‌های یک طبقه، دو طبقه و سه طبقه اشاره نمود.
اندازه جریان مو جود در باتری‌ها منجر تغییر تحول در وزن و سایز باتری می گردد. در فیض برای گونه های باتری‌ها سایزهای مختلفی از کابینت‌های باتری وجود داراست.

در صورتیکه کابینت باتری به جهت وجود تعداد متعددی باتری والا گزینش خواهد شد مطلقاً نیاز به رشته‌های خنک کننده یا این که تهویه هوا دارااست که به وسیله خویش خالق‌ها در دیواره‌های کابینت‌ها جاسازی میگردد.

این شغل به‌این ادله اعمال می شود که دمای باطن کابینت نباید از یک حد مشخصی بیشتر گردد، چون در‌این‌صورت‌ قادر است خطرناک باشد.
هرچقدر وزن باتری‌های گزینه به کار گیری بیشتر باشد می بایست از کابینت‌های سفت تری که با ورق‌های کلفت خیس ساخته میشوند بهره مند شد.

اشکال کابینت باتری

اسم دیگر کابینت که شاید به گوشتان خورده باشد رک باتری یا این که Rack Batery میباشد. با اینکه کابینت باتری بیشتر برای نگهداری از باتری‌های یو پی اس به کارگیری می گردد ولی می‌قدرت از آن تحت عنوان یک محیط خوب برای حفاظت از سرورها و امکانات آن ها مانند سوییچ، روتر، مودم و مفاد شبیه بهره برد. از طرفی همان گونه که در قسمت خصوصیت‌های کابینت باتری اشاره کردیم با دقت به وزن و تعداد باتری‌ها گونه های مختلفی از کابینت باتری وجود دارااست. در پایین هر مورد از آنان را توضیح خوا‌هیم اعطا کرد:

کابینت باتری دیواری

این کابینت‌ها را می‌اقتدار روی دیوار نصب کرد و بیشتر برای تعداد باتری نادر و یا این که قسمتی از یک کانال گرانقدر باتری به کار گیری می شود. لازم به ذکر میباشد که طول کابینت باتری بر پایه ی واحد یونیت معقول می گردد و هر یونیت مساوی 5.43 سانتی متر است. کابینت‌های دیواری نیز در طول‌های 5، 6، 7 و 9 یونیت ایجاد می شوند. عمق این کابینت‌ها نیز بر پایه ی نوع باتری و امکانات گزینه حفاظت متغیر میباشد و معمولاً 35، 45 یا این که 60 سانتی متر میباشد.

معمولاً کابینت‌های دیواری با طول 9 یونیت بیشترین کاربرد و تنوع را دارا هستند؛ چون دسترسی به باتری یا این که امکانات در آن ریلکس خیس میباشد. بعضی از این کابینت‌ها امکان چرخش 100 را دارا‌هستند که قابلیت دسترسی را سهل خیس می‌نماید.

کابینت باتری ایستاده

از کابینت‌های ایستاده بیشتر برای نگهداری و حفظ دیتاسنترها به کارگیری می گردد. این کابینت‌ها اشکال سوییچ، پچ پنل، سرور، باتری‌های یو پی اس و بقیه قطعات رکمونت را به خیر در یک محیط نگه داشته و از بالا و تحت قابلیت و امکان ورودی اشکال کابل‌ها را آماده می‌نماید. به علاوه می‌اقتدار آن را از چهار طرف گشوده کرد. این کابینت‌ها در طول‌های 16، 21، 28، 36، 40 و 44 یونیت ساخت میگردند و عمق آن ها نیز در اندازه‌های 60، 80 و 100 سانتی متری متغیر میباشد. درب‌های کابینت باتری ایستاده نیز از فرآورده شیشه یا این که تلق قاب دار میباشد.

با دقت به اینکه محیط‌های کابینت ایستاده بلندمرتبه می باشند می‌اقتدار از 1 الی 4 حرفه برای تهویه هوا در آنها استفاده کرد ولی اکثر آنان به صورت پیش فرض یک رشته دارا‌هستند.

کابینت باتری یو پی اس

این کابینت‌ها منحصر باتری‌های یو پی اس میباشند و می بایست طوری قرار بگیرند که بتوان به طور رکمونت از آنها استفاده نمود. صورت ظاهری کابینت‌هایی که برای جریان‌های کم و بیش استعمال می شوند گوناگون میباشد. در جریان‌های معدود، اندازه و صورت کابینت شبیه دستگاه یو پی اس میباشد که به طور طبقاتی استعمال می‌گردد.

یادگرفتن محرمانه و موازی کردن باتری یو پی اس

معمولاً از این کابینت‌ها برای جریان‌های پایینی مانند 4.5، 7 یا این که 9 آمپرساعت به کار گیری میگردد. در جریان‌های بالا کابینت‌ها می بایست طوری باشند که قابلیت گشوده شدن آن ها از هر چهار طرف وجود داشته باشد تا دسترسی به باتری‌ها سهل بوده و به راحتی آزمایش یا این که بده بستان شوند. در کابینت‌های یو پی اس ایستاده مسافت در میان طبقات می بایست طوری باشند که بتوان باتری‌های با طول زیاد را نیز به کار گرفت. همینطور هر طبقه بایستی دارنده کابل‌ها و شیوه های ارتباطی برای باتری‌ها باشد.

خرید کابینت باتری

بیشتر بخوانید؛ هر آنچه می بایست در امر باتری های یو پی اس بدانید

-اجزای کابینت باتری
هر کابینت باتری مبتنی بر نوع کاربرد از اجزای مختلفی تشکیل می گردد که پیرو آنان‌را معرفی خوا هیم کرد:

-کیس رکمونت
کیس رکمونت مشابه کیس‌های کامپیوتر‌های خانگی میباشد ولی از لحاظ کاربرد با آنها مختلف میباشد. این کیس‌ها دارنده پاورهای 400 وات، درب قفل دار و غربال پرهیز از ورود گرد و غبار به باطن کیس میباشند. کیس‌های رکمونت طوری پباده سازی می گردند که فضای مقداری‌از کابینت را اشغال نمایند.

-پچ پنل
پچ پنل یک قطعه فلزی مستطیل صورت میباشد که دارنده یک‌سری مشخصی پورت اتصال می باشد. پچ‌ها در اشکال متفاوت برای کاربردهای متعدد با تعداد پورت‌های 24، 48 و مفاد فراتر ساخت می شوند. لزوماً تمامی پورت‌ها گزینه به کارگیری قرار نمی‌گیرند البته بایستی مدام تعداد پورت‌ها بیشتر از ما یحتاج باشد تا در شکل افزایش کاربرد کابینت باتری بتوان از آن ها استفاده کرد.

-طبقه اثبات کابینت
طبقه‌های اثبات کابینت‌ها بر حسب نوع کاربردشان در سه نوع یک یونیت، دو یونیت و تخت ساخت‌و‌ساز میگردند. طبقه‌های یک یونیت صرفا در جلوی کابینت قرار می گیرند و بیشتر برای امکانات مدل به کارگیری میشوند. طبقه‌های دو یونیت برای نگه داری امکانات با وزن میانگین روی طبقه‌های یک یونیت با مسافت پیچ می گردند و روی آن ها وسایلی مانند سرور، مانیتور، باتری یو پی اس و موردها شبیه قرار می گیرد. طبقه اثبات نیز معمولاً در کف قرار گرفته و دارنده پهنا‌های 60، 80 و 100 سانتی متری میباشد. ماوس و کیبورد معمولاً روی طبقه اثبات قرار میگیرند. این طبقه شرایط کشویی داشته و اپراتور کابینت میتواند از آن تحت عنوان میز فعالیت استعمال نماید.

کابینت باتری

– قاب مانیتور
کادر مانیتور وسیله ای میباشد که جلوی مانیتور روی آداپتورهای جلوی کابینت نصب می شود و وظیفه آن هماهنگ کردن امکانات باطن کابینت میباشد. این قاب‌ها صرفا برای مانیتورهای 14، 15 و 17 اینچ مطلوب میباشند.

– حرارت سنج دیجیتالی
حرارت سنج‌ها می بایست دائماً دمای درون کابینت را اندازه گیری نمایند و روی نشانگرهای دیجیتالی به اپراتور آرم دهند. در شکل بالا رفتن دما از یک حد مشخص و معلوم رشته‌ها پر‌نور گردیده و مجدد دما کاهش پیدا می‌نماید.

– رشته کابینت
حرفه‌های کابینت در اندازه‌های متعدد برای تهویه هوای باطن کابینت و متعادل نگه داشتن دمای آن ها استعمال می شوند.

– ترمینال پاور یا این که پاور ماژول
وظیفه این امکانات توزیع جریان الکتریکی در کابینت میباشد که دارنده سیم ارت برای اتصال به زمین و تولید ایمنی میباشند.

– بلانک پنل
بلانک پنل صفحه ها محافظتی میباشند که برای دوری از دسترسی به امکانات حساس به کار گیری می شوند.

– بقیه امکانات گزینه استعمال:

  • قفل ریتال
  • پیچ و مهره
  • چرخ پایین کابینت
  • لایت پنل
  • Lcd پنل
  • کابینت باتری

همان گونه که مراعات کردید کابینت باتری یا این که رک به جهت وظیفه محافظتی که از گونه های باتری‌ها و امکانات سرورهای تبارک دارااست بسیار پراهمیت هست. در شکل عدم استعمال از این کابینت‌ها باتری‌ها و سرورها خیلی سریع جراحت می بینند. به علاوه مکان امکانات و باتری‌ها تر و تمیز و قابل دسترسی سهل و آسان نخواهد بود.

دیدگاه ها بسته شده است