تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم
(نکات مهم) دوربین مدار بسته چه الزاماتی دارد؟
مارس 7, 2021
networkrack hpi rack
تجهیزات شبکه چیست؟
مارس 8, 2021
Show all
دوربین مداربسته تحت شبکه باید کجا استفاده شود؟

همانطور که می‌دانید در مواقعی که حادثه‌ای رخ می‌دهد و منافعی از دست می‌رود یا امنیتی به خطر می‌افتد، نیاز به دوربین مداربسته، این ابزار بسیار کاربردی بیشتر احساس می‌شود. آمارها نشان می‌دهند در مکان‌هایی که دوربین مداربسته نصب شده است، جرایم و ناامنی‌ها نسبت به مکان‌هایی که این ابزار وجود ندارد، بسیار پایین‌تر است.

دوربین مداربسته تحت شبکه

هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی، این بستر برای صاحبین کسب وکار فراهم شده است که بجای استفاده از دستگاه‌های تشخیص اثرانگشت یا چشم، می‌توانند از دوربین مداربسته در ورودی سازمان‌ها و دستگاه‌های تشخیص چهره استفاده کنند.

امروزه که بسترهای فناوری فراهم شده است و اینترنت گسترش پیدا کرده است، دوربین مداربسته توانسته‌اند خود را با اینترنت تطبیق بد هندو تصاویر محیط را به‌صورت آنلاین نشان دهند که این فناوری باعث شده تا ضرایب سلامت اطلاعات و امنیت در ادارت رشد خوبی داشته باشند.

دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، دوربین‌های هستند که دارای سیستم عامل می‌باشد و می‌توانند به کامپیوتر و اینترنت وصل شوند و تمام اطلاعات و داده‌ها را از طریق پروتکل شبکه و اینترنت انتقال بدهند. درگذشته فقط از دوربین‌های مداربسته آنالوگ برای سیستم‌های امنیتی استفاده می‌شد و این دوربین‌ها تنها از طریق کابل‌ها تصاویر را منتقل می‌کردند.

دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، تصاویر دیجیتال را به‌راحتی انتقال  می‌دهند و همچنین چون‌که رمزگذاری شده هستند امنیت را بسیار بالابرده‌اند، چون هر شخصی نمی‌تواند به‌راحتی، اطلاعات ذخیره‌شده را به دست بیاورد.

ساختار کارکرد این مدل دوربین به‌گونه‌ای است که تنها با اینترنت کار می‌کند. اگر در محیطی دیگری باشید که دسترسی به اینترنت داشته باشید با وارد کردن اطلاعات آن می‌توانید تصاویر را به‌راحتی مشاهده کنید.

از آنجایی که این مدل دوربین‌ها از امنیت بالایی برخوردارهستند، به همین دلیل در سازمان‌ها وادارات امنیتی و حساس از این دوربین بیشتر استفاده می‌شود.

یک نکته در زمینه دوربین مداربسته

قیمت این مدل دوربین‌ها نسبت به سایر دوربین‌های مداربسته بیشتر است اما نگران این هزینه‌ی زیاد  نباشید چون‌که هم هزینه تعمیر و نگهداری خیلی پایینی دارد وهم در کارهای جانبی صرفه جویی می‌شود.

به این نکته باید توجه داشته باشید که قابلیت‌ها و امکانات سیستم شبکه نسبت به سیستم آنالوگ بیشتر است اما استفاده کردن دائمی از آن نمی‌تواند منطقی باشد.
در ادامه با استفاده از ویژگی‌های دوربین مداربسته تحت شبکه درباره‌ی اینکه از این نوع دوربین‌ها کجاها استفاده می‌شود، اطلاعاتی را خدمت شما ارائه می‌دهیم.

دوربین مداربسته تحت شبکه باید کجا استفاده شود؟

استفاده از دوربین مداربسته :

_ درگیر تغییرات پایه‌ای در آینده نباشید

اگر قصد این را دارید که در آینده تغییراتی به وجود بیاورید مثل جابه‌جا کردن اتاق کنترل دوربین‌ها، توصیه می‌شود که از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه به‌جای سیستم‌های آنالوگ استفاده شود. اگر بستر شبکه به‌درستی محاسبه شود شما می‌توانید به‌راحتی در آینده هر گونه تغییراتی که نیاز دارید را اعمال کنید وحتی به سادگی محل نصب دوربین‌ها را از یک مکان به مکان دیگر بدون دغدغه انتقال بدهید.

_ نگران مسافت های طولانی برای کابل کشی نباشید.

همیشه مسافت های طولانی برای کابل کشی سختی هایی ایجاد می‌کند که با آمدن دوربین‌های مداربسته تحت شبکه، می‌توانید هزینه کابل کشی را به شدت کاهش دهید. در مسافت های طولانی می‌توانید از آنتن های نانو اسیشن در سیستم شبکه خود استفاده کنید و بدون کابل ارتباط برقرار کنید که باعث صرفه جویی در هزینه‌های کابل کشی می‌شود.

_ محدودیت هزینه کمتری برای مشتری داشته باشید.

درصورتی که پروژه برای نصب سیستم شبکه دارای توجیه مناسبی نبود ولی از لحاظ مالی محدودیت کمتری داشتید تمام تلاش خود را بکنید تا از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه استفاده کنید چون‌که هم از لحاظ کیفیت و خدمات بسیار مناسب است.

_ بهترین ابزارها و نرم‌افزارهای پردازش تصویر را داشته باشید.

بیشتر نرم‌افزارهای پردازش تصویر، به شکلی طراحی شده‌اند که در بستر دوربین‌های شبکه بهترین خروجی را می‌دهد اما در سیستم آنالوگ،  امکان دارد که این خروجی کیفیت مطلوبی را نداشته باشد.

گاها این نرم افزارها بر روی سیستم عامل دوربین‌ها به‌صورت پیش فرض نصب شده‌اند ودیگر شما نیازی به نصب جداگانه ندارید.

_ تصاویر باکیفیتی دریافت کنید.

همانطور که اشاره شد سیستم آنالوگ برای انتقال تصاویر از کیفیت پایینی برخورداراست و به شما تصاویر با کیفیت کمتر و محدودتر ارائه می‌دهد.در صورتی که نیاز دارید تصاویر با کیفیت بالاتری را داشته باشید باید از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه استفاده کنید.

دوربین‌هایی که چند مگا پیکسلی هستند از لحاظ هزینه، هزینه بالایی دارند اما کیفیت‌های تصاویر مطلوب‌تر و با کیفیت‌تر می‌شود.

دوربین مداربسته تحت شبکه باید کجا استفاده شود؟

_ از بین بردن نویزهای موجود در تصاویر

شاید بتوان با استفاده از کابل‌های با کیفیت مناسب و نصب درست سیستم آنالوگ تا حدی تأثیرگذاری نویز بر سیستم را کاهش داد اما این را باید دانست که سیستم آنالوگ نسبت به نویز آسیب‌پذیر است و  اگر در فضایی قرار است دوربین نصب شود نویز بالایی وجود دارد، بهترین راهکار استفاده از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه است.

_ در محل بستر شبکه قوی داشته باشيد

در صورتی که بستر قدرتمند و مناسبی را دارید از سیستم شبکه استفاده کنید چون‌ که هم در کابل‌کشی‌ها صرفه جویی می‌کنید هزینه‌ی شما پایین می‌آید و از طرفی زمان نصب این دوربین‌ها هم کوتاه است.

در این مقاله سعی شد اطلاعات مفیدی از دوربین مداربسته تحت شبکه ارائه شود.

در انتها امیدواریم که از این مطلب ما استفاده کرده باشید و جواب سوالاتتان را دریافت کرده باشید، در صورتی که همچنان نیاز به راهنمایی های بیشتر و مشاوره رایگان می‌باشید، میتوانید با تیم همکاران ما در آلفانت ارتباط برقرار کنید تا همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی نیاز شما باشند؛ تیم آلفانت شبانه روزی در خدمت شما عزیزان می‌باشد.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است