تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم
تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم
مارس 6, 2021
دوربین مداربسته تحت شبکه باید کجا استفاده شود؟
دوربین مداربسته تحت شبکه باید کجا استفاده شود؟
مارس 7, 2021
Show all
تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم

چرا افراد و صاحبان مشاغل نیاز به دوربین مدار بسته های امنیتی دارند؟ چرا باید هزینه های زیادی را برای خرید دوربین‌های نظارتی پرداخت کنیم؟ چه چیزهایی با ارزشی در محل کار یا منزل مان داریم؟ و بسیاری از سوال های دیگری که باید به آن‌ها پاسخ بدید…

ویژگی ها و مزیت‌های دوربین مدار بسته:

مجرمین را از انجام دادن کارهای مجرمانه و خلاف می‌ترساند:

اولین و یکی از مهم‌ترین مزیت‌ها و ویژگی‌های بهره بردن از دوربین‌های امنیتی ترسیدن مجرمین است تا مرتکب جرم و خلاف نشوند.

هنگامی که در محل‌هایی مثل منازل و محل کار و کارخانه‌ها و غیره دوربین‌های امنیتی و نظارتی نصب می‌شوند مجرم از ارتکاب جرم دست بر می‌دارد و به مکان‌ها و جاهایی می‌رود که امنیت آن‌ها پایین‌تر است.

جلوگیری کردن از سرقت با استفاده از دوربین مدار بسته:

با توجه به ارزیابی‌ها و بررسی‌هایی که انجام شده است به‌طور متوسط سالیانه میلیون‌ها تومان از صنایع متوسط و کوچک با توجه به حجم و ابعاد وسایل‌ها به سرقت می‌روند.

طبق بررسی‌هایی که صورت گرفته و آمارهایی که به دست آمده است استفاده کردن از دوربین‌های نظارتی آمار سرقت و دزدی را به صورت چشم گیری کاهش می‌دهد.

افزایش بهره‌وری نیروی کار با دوربین مدار بسته:

موضوع بهره‌وری نیروی کار بزرگ‌ترین دغدغه امروزه صنعت و تجارت است که با آن روبه رو هستند.

سیستم‌های نظارت تصویری یا دوربین‌های مدار بسته به شما کمک می‌کنند تا در محل کار که وقتی که مسئولان و سر کارگران و مدیران در محل کار حضور ندارند رفتارها و عملکردهای کارمندان را نظارت کنند و زیر نظر بگیرند و نسبت به اعمال آن‌ها آگاه باشند.

رفتار های زننده در محیط کار کاهش می‌یابد:

هنگامی که ما از دوربین‌های مداربسته امنیتی در محیط و محل‌های کاری خود استفاده می‌کنیم این کار ما باعث می‌شود تا افراد و کارمندان ما بهترین رفتار و عملکرد را داشته باشد و البته مدیران و مسئولان می‌توانند تا عادت‌ها و رفتارهای ناپسند و کارهایی که خلاف اسلام است را از افراد دیدند به آن‌ها تذکر بدهند.

کاهش دادن بدهی و مسئولیت با داشتن دوربین مدار بسته:

برای کسب کردن سود بسیاری از مجرمین به دنبال ادعاهای دروغین برعلیه شرکت‌ها و موسسه‌ها می‌باشند تا بدون اینکه مسئولین و مدیران شرکت‌ها شاهدی داشته باشند که از آن‌ها دفاع و حمایت نمایند آن‌ها را محکوم می‌کنند تا مجبور به پرداخت کردن هزینه‌ های بسیار زیادی شوند.

باید این نکته را توجه داشت که علاوه بر نصب کردن دوربین‌های امنیتی به صورت آشکار و در دید باید دوربین‌های مدار بسته امنیتی را به صورت مخفی نیز نصب کرد تا مجرمین و خلاف‌کاران مکان‌های امنی را برای ارتکاب جرم پیدا نکنند.

نکته مهم دیگر این است که به غیر از تصویربرداری از این دوربین‌ها می‌توان مکالماتی را که در محیط کار و یا محل موردنظر و پیرامون آن انجام شده است را ضبط و ثبت کرد.

(نکات مهم) دوربین مدار بسته چه الزاماتی دارد؟

محافظت از اطلاعات و داده‌ها با استفاده از دوربین مدار بسته:

باید مراقب باشید چرا که شرکت‌های رقیب هزینه های زیاد و بالایی را می‌پردازند تا به اسرار و کارهای شرکت شما پی ببرند تا شما را زمین بزنم اگر دوربین‌ها را با تکنیک و استراتژی دقیق نصب شده باشند می‌توان از این نیت و قصد رقبایتان جلوگیری کرد و نمی‌توانند اطلاعات و داده‌هایی را از شما سرقت کند.

شناسایی کردن بهتر و راحت تر مشتریان:

از سیستم‌های نظارتی و دوربین‌های امنیتی در مشاغل کوچک به این منظور استفاده می‌شود:

۱-بهینه سازی کردن مسیر تردد

۲-اطمینان حاصل کردن از عادت‌های مشتری و تغییر مکان مناسب محصولات

۳-نکته بسیار مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که مدیران و مسئولان موفق یک فرمول برای خود دارند و آن این است که

یک مدیر موفق= کارکنان موثر تر + فروش افزایش یافته + رضایت حداکثر مشتریان

ساده سازی عملیات با استفاده از دوربین مدار بسته نظارتی و امنیتی:

در کارخانه‌ها و مکان‌های تولیدی و اجرایی به منظور نظارت بر تر تجهیزات و پی بردن سریع و دقیق به مشکلات از دوربین‌های امنیتی و نظارت تصویری استفاده می‌شود که انجام این کار باعث بهتر شدن روند تولید و بازدهی بیشتر می‌شود.

معتبر ساختن آلارم ها و هشدارها با دوربین مدار بسته تحت شبکه:

در زمان استراحت مسئولین و مدیران صاحب مشاغل تمایل چندانی به پاسخگویی و آلارم های اشتباهی را که در محل کار پیش آمده است را ندارند فقط به استراحت خود فکر می کنند.

با استفاده از سیستم ویدیویی شبکه‌های مسئولین و مدیران می‌توانند این آلارم ها را فقط با کلیک موس انجام دادند که این کار در هنگام مسافرت و استراحت و غیره قابل انجام است.

داشتن آرامش خاطر با داشتن دوربین:

مسئولین مشاغل و مدیران و همین‌طور مالکان منازل به دنبال آرامشی هستند که نتیجه آن محافظت و مراقبت از سرمایه‌ها و دارایی‌های شان است.

و اینکه اگر سرقت و دزدی صورت گرفت توانایی بهره گیری از دوربین‌های امنیتی و نظارتی تحت شبکه را داشته باشند و بتوانند مقصر و مجرم را به مراجع قضایی معرفی نمایند.

مدیریت کردن از راه دور با داشتن دوربین مدار بسته:

دوربین‌های مدار بسته و سیستم‌های امنیتی تحت شرایط دارای برنامه ها و نرم افزارهایی هستند که می‌توانند دستگاه‌ها و تأسیسات را از یک نقطه حتی در فاصله دور رویت نمایند.

(نکات مهم) دوربین مدار بسته چه الزاماتی دارد؟

 ایجاد کردن یک پرستیژ کاری:

دوربین امنیتی که در منزل یا محل کار شما نصب می‌شود باعث افتخار شما خواهد بود چرا که امنیت و آرامش را برای شما به ارمغان می‌آورد و راه ورود اضطراب و استرس را می‌بندد.

نظارت کردن تصاویر بر روی گوشی خود به صورت آنلاین و زنده:

می‌توانید به راحتی و با استفاده از اینترنت و در هر جایی که باشید به تصاویر دوربین‌ها دسترسی پیدا کنید و آن‌ها را زیر نظر داشته باشید.

مشاهده و نظارت کردن تصاویر دوربین مدار بسته امنیتی تحت شبکه به صورت زنده و آنلاین بر روی تلویزیون‌های خانگی به صورت یک کانال تلویزیونی جدا:

در مجتمع‌ها و ساختمان‌های تجاری و مسکونی که دارای سیستم آنتن مرکزی هستند به‌آسانی می‌توان با اضافه کردن قطعه‌هایی، خروجی دوربین‌های مدار بسته را در همه واحدها به شکل برخط و زنده از تلویزیون خانگی مثل یک کانال تلویزیونی جدا تماشا کرد.

امیدواریم از مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص ویژگی‌های دوربین مدار بسته، مزایا و معایب آن و انواع دوربین مدار بسته برای خودرو به دست آورده باشید. همچنین شما عزیزان همراه نیز می‌توانید نظرات خود را در این خصوص به جهت اشتراک دانسته‌ها برای ما بفرستید و با ما در ارتباط باشید.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است