دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید
دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید
مارس 18, 2021
router hpirack
روتر چیست؟
آوریل 5, 2021
Show all
کاهش نویز در سیستم دوربین مداربسته چگونه است

یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از اینکه دوربین مداربسته را نصب کنید و آن را راه بیندازید با آن روبرو شوید مشکل وجود نویز در تصاویرتان باشد که این اختلال نویز به صورت برف که در تصاویر شما به نمایش در می‌آید و باعث می‌شود که کیفیت تصویر شما به شدت پایین بیاید و رضایت شما را دچار خدشه کند.

باید به این نکته به شما اشاره کنیم که وجود نویز در تصاویر دارای دلایل مختلفی است که یکی از دلایل آن می‌تواند سیستم بی‌کیفیت باشد.

برای کتابت خواهیم دید مناسبی نسبت به این عامل داشته باشیم حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید و در انتها امیدواریم بتوانیم راهکارهای مناسبی برای رفع مشکل به شما ارائه دهیم.

دوربین مداربسته و نویز در آن

گاهی اوقات ممکن است در تصاویری که دریافت می‌کنید که این تصاویر در فضای باز می‌باشد ولی در تاریکی فیلم عکس و نکاتی را مشاهده کنید که در تصویر به صورت نقطه نقطه وجود داشته باشد که این نقاط و این نوع از ها گاهی ممکن است به خاطر تصویر شما باشد و این روزها را شما نمی‌توانید از بین ببرید.

دلیل وجود این روزها به خاطر نامساعد بودن شرایط نوری و یا پایین بودن کیفیت دوربین شما است.

اما اگر شما در محیطی که فیلم‌برداری می‌کنید نوردهی مناسبی داشته باشید اما همچنان دچار نویز در تصویر باشید می‌توانیم بگوییم که دستگاه شما دچار مشکلاتی از زیرساخت می‌باشد که باعث شده از تداخل ناخواسته در سیگنال اتفاق بیفتد و شما تصاویر را دریافت کنید که از لحاظ کیفیت چندان مطلوب به نظر نمی‌آیند.

کاهش نویز در سیستم دوربین مداربسته چگونه است

نویز در دوربین مداربسته و دو نوع اصلی آن:

نویزهای الکترونیکی

از جمله نویسی که بیشتر و متداول تر می‌باشد نویزهای الکترونیکی می‌باشد که به صورت نقاط بسیار ریز رنگی قابل مشاهده هستند که دلیل به وجود آمدن آن تقویت بیش از اندازه سیگنال در تصاویر است که در نور شب این اتفاق می‌افتد.

نویز الکترومغناطیسی

این دسته از عزیزان نیز نوعی‌های متداول هستند که در تصاویر دیده می‌شوند که معمولاً این نوع به صورت خود یا موجود در تصویر نمایش داده می‌شوند و گاهی اوقات این خطوط در طول صفحه حرکت می‌کنند و باعث دید ضعیف می‌شوند.

از دلایل به وجود آمدن این موضوع نویزها تاثیر امواج الکترومغناطیسی بر روی دوربین می‌باشد و همچنین می‌تواند افت شدید سیگنال تصویر در طول انتقال نیز یکی دیگر از دلایل به وجود آمدن این نوع از نویزها باشد.

عواملی که باعث ایجاد نویز می‌شوند

همان‌طور که اشاره کردیم به وجود آمدن نویز دارای عوامل مختلفی هستند که به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

داغ شدن بیش از اندازه دوربین و اتصالات ضعیف و بسترسازی نامناسب و استفاده از منبع برق نامناسب و استفاده از کابل‌های با کیفیت پایین و استفاده از دوربین‌هایی که کیفیت پایینی دارند و استفاده از مبدل‌هایی که دارای کیفیت پایینی هستند و نبود نور مناسب

در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم و به ارائه راه حل برای هر کدام می‌پردازیم.

داغ شدن بیش از اندازه دوربین مداربسته

اینکه شما از چه نوع دوربین مداربسته استفاده می‌کنید اثر‌گذاری زیادی بر داغ شدن آن دارد چرا که زمانی که کیفیت دوربین شما ضعیف باشد باعث می‌شود تا گرمای زیادی تولید شود که در نهایت باعث ایجاد نویز در دوربین شما می‌شود.

از علت داغ شدن بیش از حد میشه به نبود تهویه مناسب در محل نصب دوربین اشاره کرد.

اتصالات ضعیف و نبود نور مناسب

یکی دیگر از دلایلی که باعث ایجاد نویز می‌شود اتصالات کواکسیال و اتصالات برق می‌باشد که باید آن را مورد بررسی قرار دهید و اگر از این عامل شما دچار نوعی تحصیل می‌توانید از کانکتور bbc استفاده کنید.

اگر شما در محیط خود نور مناسبی نداشته باشید نمی‌توانید نور منعکس شده مناسبی از اجسام دریافت کنید و به همین دلیل دوربین نمی‌تواند رنگ‌ها و کنتراست مناسبی را دریافت کند.

کیفیت دوربین شما آن‌چنان قوی نباشد این مشکل به شکل حاد خواهد بوده ایجاد نویز خواهد کرد اما اگر از دوربین‌های مداربسته با کیفیت استفاده کنید می‌توانید این مشکل را به حداقل برسانید.

پس خیلی مهم است که شما از دوربین‌هایی استفاده کنید که با کیفیت باشند و یا در مکانی که در حال فیلم‌برداری و ضبط تصاویر هستید از نور مناسبی استفاده نمایید.

بسترسازی نامناسب

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود نویز شما به شدت پایین آید انتخاب مسیر مناسب برای عبور کابل‌های دوربین شماست.

دوربین مداربسته باید در یک مکانی نصب شود که کمترین لرزه را احساس کند و دستگاه‌های ضبط دیگر دچار تشدید نویز برای دوربین نداشته باشند.

از کابل کیفیت پایین در نصب دوربین مداربسته استفاده نکنید

اگر از آن دسته از کابل‌های کواکسیال که کیفیت پایین برخوردار هستند استفاده کنید باعث می‌شود که امواج الکترومغناطیسی موجود در محیط خانه به راحتی وارد کار شوند و این اتفاق باعث ایجاد نویز در دوربین شما خواهد کرد.

طراحی کابل کواکسیال به شکل است که پوشش خارجی آن باعث می‌شود که امواج موجود درون خانه وارد کار می‌شوند که اگر این پوشش دچار خراشیدگی باشد و یا بی‌کیفیت باشد نوروز را در تصویر شما ایجاد خواهد کرد.

همچنین باید به این نکته توجه داشته باشید که فاصله گذاری در عبور کاملاً بسیار اهمیت زیادی دارد.

کاهش نویز در سیستم دوربین مداربسته چگونه است

نصب دوربین مداربسته با کیفیت پایین

اگر می‌خواهیم از وضوح تصاویر بالایی برخوردار باشد ابتدا باید به این نکته توجه کنید که از دوربین‌های استفاده کنید که نام تجاری معتبری دارند و از لحاظ پشتیبانی و گارانتی قابلیت اعتماد زیادی دارند.

تاج ممکن است سعی کنید از دوربین‌هایی که با مارک مختلف استفاده شده اند و تولید شده اند استفاده نکنید چرا که شما شاید با هزینه کمتری آن‌ها را خریداری کنید اما قطعاً شما با کیفیت مناسب را نخواهند داد.

استفاده از منبع برق نامناسب

این نکته بسیار مورد اهمیت است چراکه هر دوربین مداربسته با توجه به این دستورالعمل کمپانی سازنده باید مورد استفاده قرار گیرد که معمولاً در کاتالوگ ها ولتاژ الکترونیکی کافی را به شما اعلام می‌کنند که بعضی از دوربین ها باید به ولتاژ آن‌ها توجه کرد.

همان‌طور که میزان ولتاژ کافی باید مورد توجه قرار گیرد باید به اندازه کافی نیز جریان مناسبی داشته باشیم که معمولاً در دوربین‌های معمولی این مقدار یک آمپر است اگر این دادن باشد و منجر به تداخل و ایجاد نویز در تصویر می‌کند.

در انتها باید به شما این نکته را نیز کمک کنیم که باید از مبدلهای الکترونیکی مناسب استفاده کنید.

در انتهای این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد و در صورتی که نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این موارد می‌باشید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید چرا که همکاران ما به صورت شبانه‌روزی آماده خدمات رسانی و پاسخگویی به شما دوستان عزیز می‌باشند.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، حتما اینجا کلیک نمایید تا از جدید ترین مطالب ما استفاده نمایید. همچنین در صورتی که علاقمند هستید میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است