دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
مارس 18, 2021
کاهش نویز در سیستم دوربین مداربسته چگونه است
کاهش نویز در سیستم دوربین مداربسته چگونه است
مارس 18, 2021
Show all

دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید

دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید

این مقاله به شما در این زمینه کمک خواهد کرد تا بتوانید اطلاعات کامل و جامع از دوربین مداربسته خودرو به دست بیارید و اگر قصد خرید این موضوع و به نصب آن را دارید بتوانید اطلاعات مفیدی را پیدا کنید.

دوربین مداربسته در خودرو

یکی از مواردی که شاید در ذهن شما سوال ایجاد کند این است که چرا باید در خودروها نیز از دوربین مداربسته استفاده شود؟

از جمله مواردی که باعث شده تا دوربین مداربسته خود را به شکل جدی مورد استفاده قرار گیرد و اتفاقات چون تصادفات جاده‌ای و سرقت می‌باشند که در یک لحظه برای راننده اتفاق می‌افتد. در اینجا نقش دوربین مداربسته بسیار حائز اهمیت است چرا که می‌تواند اتفاقات را ضبط کند و در مواقع نیاز به نمایش بگذارد.

علاوه بر این موضوع با استفاده کردن از دوربین مدار بسته در خودرو می‌توانید شما به سرنشینان خود اطمینان کافی بدهید و از لحاظ امنیت ذهن آن‌ها را آرام کنید.

استفاده از دوربین مداربسته در خودرو

اگر شما از جمله افرادی هستید که کارتان مدام با خودروهایتان است، استفاده از دوربین مداربسته برای خودرو ۱۶ روزی است چرا که شما در طول روز با انواع و اقسام حواشی‌ها مواجه هستید که می‌تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد برای مثال کسانی که راننده خودروی سنگین جاده هستند یا کسانی که راننده سرویس مدارس و حمل و نقل شهری و عمومی هستند.

این افراد ممکن است در خودروهایشان انواع و اقسام اتفاقات بیفتد مثلاً کامیون‌های سنگین ممکن است باری از مواردی که پذیرفته‌اند کم یا زیاد شود که باید پاسخگو باشند و یا راننده‌های شهری و سرویس مدارس بالکن اتفاقاتی درون خودروی آن‌ها بیفتد که نیاز به بررسی باشد.

دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید

دوربین مداربسته خودرو و ضرورت استفاده آن هنگام تصادف و سرقت

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد تصادف‌های لحظه‌ای برای شما اتفاق بیفتد و نتوانید فرد مقصر را پیدا کنید و یا حتی فرد مقصر پس از تصادف با شما فرار کند. در چنین شرایطی است که دوربین مداربسته در آن می‌تواند به شما کمک کند تا هم پلاک و هم فرد را شناسایی کنید و بلافاصله با پلیس در میان بگذارید.

از طرف دیگر سرقت‌های لحظه‌ای در خودرو بسیار مشکل بزرگ در جامعه شده است که در یک لحظه گوشی را از درون خودرو می‌دزدند و می‌برند و در چنین شرایطی باز شما اگر دوربین مداربسته نداشته باشیم دست پیدا کردن با آن دزد کاری تقریباً غیر ممکن خواهد بود.

دوربین مداربسته خودرو و انواع آن:

برای استفاده در خودرو دوربین‌های متفاوتی وجود دارند که می‌توانید با توجه به نیاز خود هر کدام را انتخاب کنیم اما این نکته را به یاد داشته باشید که در خودرو باید اتفاقات در لحظه ثبت شوند و نیاز به دوربین‌های باکیفیتی است تا بتواند اتفاقاتی را که در لحظه می‌افتد را دریافت و ضبط کند و به ثبت برساند.

دوربین‌های آنالوگ

از آن دسته دوربین‌هایی هستند که از گذشته تا به امروز مورد استفاده افراد قرار گرفته‌اند و توانستند به میزان قابل توجهی نیاز کاربران را برطرف سازند و امروز نیز با گسترش علم و تکنولوژی‌های روز کیفیت این دوربین ها چرمی ارتباط پیدا کرده است و با کیفیت تر شده اند.

دوربین‌های آنالوگ نی که مورد استفاده قرار می گیرند به یک صفحه‌نمایش و مناسبی نیاز دارند تا بتوانند تصاویری که دریافت می‌کند را از آن صفحه نمایش به نمایش بگذارد و یک دستگاه جدا نیز برای ضبط کردن و مدیریت کردن تصاویر نیاز خواهد داشت. در خودرو بهتر از چند دوربین آنالوگ استفاده کنید نه یک دوربین!

دوربین مداربسته تحت شبکه

این دسته از دوربین ها به کیفیت بسیار بالا و کارکرد فوق العاده معروف هستند و می‌تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد که در خودروی خود استفاده کنید.

این دسته از دوربین ها می‌توانند تصاویر را با بالاترین کیفیت ممکن ضبط کنند و جزئیات را نیز دریافت کنند و همچنین می‌تواند قسمت داخلی خودرو خارجی خود را به خوبی تحت پوشش قرار دهند.

یک تکنولوژی فوق العاده نیست که در این دوربین ها به کار برده شده و خیال ما را راحت کرده است این مورد است که این دوربین ها از قابلیت ضد لرزش برخوردارند و زمانی که شما در حین رانندگی هستید و لرزه‌های اتومبیل وجود دارد این در ارزش‌ها در تصاویر نمایش داده نمی‌شوند.

روش ها برای نصب دوربین مداربسته در خودرو

نصب دوربین در فضای داخل خودرو:

در داخل خودرو نصب می‌شوند و با این کار از احتمال وقوع آسیب برای دوربین جلوگیری می‌شود چرا که در بیرون خودرو ممکن است دوربین ها در برابر باد و باران و طوفان مورد آسیب قرار بگیرند.

همچنین زمانی که دوربین ها را در داخل خودرو نصب می‌کنیم، می‌توانیم به شکل آن را نصب کنیم که در معرض دید کسی قرار نگیرند و به صورت مخفی در خودرو به کار گرفته شوند تا از خطر سرقت و دزدی آن‌ها نیز جلوگیری شود.

همچنین برای قسمت باتری آن نیز می‌توانیم از باتری خودرو و یا باتری خود دوربین استفاده کنیم اما نکته حائز اهمیت است این است که این دوربین ها در شب خیلی توصیه نمی‌شود و دلیل آن دوربین این است که شیشه مانع از ضبط تصاویر به شکل درست می‌باشند.

نصب دوربین در فضای خارجی خودرو

دوربین ها را در فضای خارجی خودرو نصب نمایید می‌تواند مزایا و معایبی نیز داشته باشد که از جمله مزایای می‌توان به ضبط با کیفیت تصاویر و پوشش قوی تصویر در شب اشاره کرد و از معایب آن می توان به دستکاری شدن آن توسط مزاحمان و اتفاقات طبیعی مانند باد و باران و طوفان اشاره کنیم که هر کدام از این موارد می‌توانند خطراتی را برای دوربین ایجاد کنند.

دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید

انواع دوربین‌های مداربسته برای خود را ویژگی آن‌ها:

دوربین مداربسته آنالوگ مدل hd

این مدل از دوربین‌های مداربسته امکان نصب آسان و تنظیم راحت را دارند که می‌تواند یکی از گزینه‌های مثبت این دوربین باشد و همچنین از تکنولوژی‌های خاصی استفاده می‌کند که باعث می‌شود از انواع ارتعاش‌ها جلوگیری شود.

دوربین مداربسته دام

اینم از دوربین مداربسته تحت شبکه از مزیت‌ها و قابلیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که یکی از آن‌ها تجهیز بودن به یک میکروفون داخلی است همچنین این دوربین دارای شاتل الکترونیکی می‌باشد که می‌تواند خیلی به ما در زمینه‌های مختلف کمک کرده باشد.

در انتها امیدواریم که از مطالعه این مطلب استفاده برده باشید و توانسته ماشین اطلاعات مناسبی را در خدمت شما قرار داده باشید تا بتوانید انتخابی مناسب در این زمینه داشته باشید.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر یا مشاوره رایگان هستید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید و همکاران ما به صورت شبانه‌روزی پاسخ گوی شما دوستان عزیز خواهند بود.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، حتما اینجا کلیک نمایید تا از جدید ترین مطالب ما استفاده نمایید. همچنین در صورتی که علاقمند هستید میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است