مزیت‌های دوربین مدار بسته چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟
مزیت‌های دوربین مدار بسته چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟
مارس 6, 2021
تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم
(نکات مهم) دوربین مدار بسته چه الزاماتی دارد؟
مارس 7, 2021
Show all

تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم

تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم

دانستنی های مهم در مورد دوربین مدار بسته که ضد آب هم هستند. ما بر آن شدیم تا مقاله‌ای هرچند مفید و کوتاه برای افزایش اطلاعات شما برای خرید هر چه بهتر دوربین‌ مدار بسته بیان کنیم. باشد که مفید فایده قرار گیرد، توجه به هر یک از این موارد شمارا در انتخاب هر چه بهتر و مفیدتر کمک می‌کند.

موارد گفته شده در این مقاله شمارا کمک می‌کند تا خرید و انتخاب درستی جهت دوربین‌های مداربسته داشته باشید،

دوربین مدار بسته ضد آب چیست؟

دوربین‌های مدار بسته مدل‌های متفاوتی دارد و هر کدام در جای متفاوتی استفاده می‌شود یک مدل از این دوربین‌ها، دوربین‌های مدار بسته ضد آب است. دوربین مدار بسته ضد آب در مکان‌های خاصی نصب می‌شود. دوربین‌های مدار بسته ضد آب مخصوص مکان‌هایی مانند محیط بیرون و خارج از خانه هستند.

این دوربین‌ مداربسته ضد آب به شکلی ساخته شده که نه تنها گرد وغبار در آن نفوذ نمی‌کند، بلکه در برابر آب ونفوذ آب مقاوم است و محکم می‌باشد. لازم به ذکر است که اجزا و قطعات داخلی و سازنده ان به شکلی طراحی شده که در این شرایط خاص هیچ مشکلی برای دستگاه پیش نمی‌آید، این دوربین‌های مقاومت در برابر شرایط را دوربین‌های ضد آب می‌نامند.

دوربین‌های ضد آب در چندین مدل طراحی شده است. مدل‌های دوربین مداربسته ضد آب، مدل بولت، مدل باکس و در دو مدل آی پی و آنالوگ هستند.

برخی از مدل‌های این دوربین مداربسته، آپشن ها و ویژگی‌های مخصوص و خوبی دارند، آپشن های این دوربین‌ مدار بسته مانند، امکان دید بهتر در شب و تاریکی محیط، ضد خراب کاری ولنز های قابل تنظیم هستند.

تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم

ضد آب بودن دوربین مدار بسته

ضد آب بودن معنای گسترده وزیادی دارد، برخی از وسایل را ضد آب می‌نامند اما باید توجه کرد هیچ‌گاه یک وسیله را نمی‌توان کامل و صد درصد ضد آب نامید.

در کل می‌توان ضد آب بودن وسایل را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد. با استفاده از استاندارد آی پی، می‌توانیم آزمایش کنیم که هر وسیله‌ای تا چه اندازه‌ای در برابر نفوذ آب مقاوم و بادوام است. در کل می‌توان گفت آی پی، دوربین‌های مدار بسته ضد آب بالاتر از شصت وپنج است. اگر در این شرایط باشد می‌توان گفت که دوربین مداربسته ضد آب است؛ و در برابر آب محکم و مقاوم است.

این اعداد استاندارد متفاوت است، اگر شما می‌خواهید دوربینی در دسترس داشته باشید که داخل آب کار بگذارید و آسیبی نبیند عدد استاندارد آن. باید بالاتر از 89 باشد البته این دوربین‌ها بسیار منحصر به فرد و خاص هستند و جز دوربین‌های خاص هست.

آیا می‌توان دوربین مدار بسته ضد آب را در آب انداخت؟

توجه داشته باشید که درست است دوربین شما ضد آب است اما نباید آن را در آب انداخت زیرا این دوربین‌ها استانداردهایی دارد که چه بسا مهم و قابل توجه است.

استانداردهای این دوربین‌های ضد آب آی پی 66 و یا حداکثر آی پی 67، هستند. قابل ذکر است که این دوربین‌ها با این اندازه استاندارد هرچقدر در معرض آب قرار بگیرد همچنان هیچ عیب ایرادی پیدا نمی‌کند؛ و آسیبی هم نمی‌بیند اما اگر همین دوربین‌های مداربسته در داخل آب انداخته شود احتمال آسیبش زیاد است و باعث ازکارافتادن و خرابی آن می‌شود و دیگر کار نمی‌کند. در ضمن قابل ذکر تست که دوربین‌های مداربسته‌ای پی 67، می‌توانند در مدت تقریبا کوتاهی درون آب غوطه ور شوند و آسیب نبینند.

کاربرد دوربین مدار بسته ضد آب

دوربین‌های مداربسته زمانی کار برد مفید دارند که شما بخواهید در بیرون از منزل این دوربین‌ها را نصب کنید، عوامل طبیعی مانند رعدوبرق و باران نمی‌توانند به این نوع دوربین آسیب برسانند. امید است با استفاده از این راهنمایی‌ها بهترین انتخاب را داشته باشید. دوربین‌های مداربسته شرایط متفاوتی دارد که شما نسبت به احتیاج خود باید انتخاب درستی انجام دهید.

تمامی موارد مهمی که در مورد خصوصیات دوربین مدار بسته باید بدانیم

کیفیت دوربین مداربسته ضد آب

توجه به اینکه دوربین مداربسته خریداری شده تصاویر واضح و خوبی ارائه دهد بسیار مهم است حتما به این نکته توجه کنید تا از اموال با ارزش شما به خوبی محافظت شود.

دوربین مدال، اویت دور

این مدل دوربین بسیار باکیفیت است و دارای شرایط مناسبی می‌باشد مواردی مانند کیفیت مناسب در شب، تصاویر باکیفیت و بالا،…

بررسی و ارزیابی دوربین‌های مداربسته

توجه به اینکه هر منطقه چه نوع دوربینی استفاده شود مهم است مثلاً از دوربین‌ مداربسته ضد آب تز جاهای پر بارش استفاده می‌شود. این دوربین‌ها در باران هم مقاوم است. در مواقعی که قصد خرید دوربین مداربسته دارید به شرایط و ویژگی‌های آن مثل ضد آب بودن توجه کنید و نظرات مشتریان دیگر را بپرسید، این کار در خرید خوب به شما کمک می‌کند.

همیشه دوربین مدار بسته‌ای را انتخاب کنید که گارانتی داشته باشد. توجه به اینکه دوربینی را انتخاب کنید که گارانتی مناسب داشته باشد و سازنده مسئولیت آن را به عهده بگیرد بسیار مهم است.

اگر ضمانت خوب داشته باشد اگر در هر شرایطی دستگاه دوربین مداربسته خوب کار نکند و هر عیبی و ایرادی داشته باشد می‌توانید دوربین را تعویض و یا تعمیر کنید. حتما از خرید دوربین‌هایی که گارانتی ندارند خودداری کنید.

امید است این موارد شما را در خرید هر چه بهتر کمک کند؛ و همچنین دوربین مداربسته‌ای تهیه کنید که هیچ مشکلی در مدت زمان استفاده برای شما به وجود نیاورد.

با این امید که این مطلب برای شما مفیده بوده باشد، شما میتوانید در هر زمان که نیاز به مشاوره رایگان و یا خدمات داشتید با تیم ما در ارتباط باشید.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است