دوربین مداربسته تحت شبکه و نکاتی در زمینه کیفیت ضبط تصویر
دوربین مداربسته تحت شبکه و نکاتی در زمینه کیفیت ضبط تصویر
مارس 8, 2021
مزیت های دوربین مدار بسته چیست؟ + راهنمای خرید آن
مزیت های دوربین مدار بسته چیست؟ + راهنمای خرید آن
مارس 8, 2021
Show all

دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ چه تفاوت‌هایی دارند؟

دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ چه تفاوت‌هایی دارند؟

دوربین مداربسته و دوربین آنالوگ تفاوت‌هایی دارند که تفاوت اصلی و اولیه آن‌ها در نوع خودرو جی دوربینشان می‌باشد که در دوربین‌هایی که آنالوگ هستند خروج دوربین به شکل یک سیگنال آنالوگ است و این به آن معنی است که از طریق این تغییرات فرکانس تصاویر انتقال پیدا می‌کنند.

اما باید بدانید که در دوربین‌های تحت شبکه یا همان دوربین مداربسته تحت شبکه خروجی دوربین به شکل یک خروجی دیجیتال می‌باشد که به این معنی است که خروجی ترکیبی از کدهای ۰ و ۱ است.

تفاوت دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین آنالوگ را بررسی کنیم:

این نکته را باید بدانید که سیستم‌های آنالوگ نسبت به سیستم‌های انتقال دیجیتال توانایی کمتری را دارند و همچنین در سیستم‌های آنالوگ و حجم انتقال اطلاعات نیز بسیار پایین می‌باشد و همچنین سرعت سیستم آنالوگ نیز با سیستم دیجیتال قابل مقایسه نیست چرا که بسیار سرعت کمتری دارد و سیستم دیجیتال سرعتی بسیار بالا دارد.

دوربین مداربسته تحت شبکه یا همان آی پی به این دلیل گفته می‌شود چرا که پروتکل ارتباطی و انتقال تصاویر را بر عهده دارند و همچنین یک پورت خروجی از نوع لن اند که این خروجی باعث می‌شود تا این دوربین‌ها به شبکه متصل گردند.

جالب است بدانید که این دوربین‌ها دارای یک سیستم عامل در داخل خود هستند البته باید این را بدانید که منظور ما از سیستم عامل چیزی شبیه به سیستم عامل ویندوز و اندروید نمی‌باشد چراکه سیستم عامل دوربین مداربسته تحت شبکه یک سیستم ساده است که وظیفه همسان سازی انتقال اطلاعات و پروتکل های ارتباطی در شبکه را به دوش می‌گیرند.

دوربین مداربسته شبکه و دوربین مداربسته آنالوگ چه مزایا و معایبی دارند؟

اگر بخواهیم خیلی خلاصه به برتری دوربین مداربسته تحت شبکه برسیم باید به شما بگویم در تمام مسیر ساخت این نوع دوربین‌ها برتری خاصی نسبت به دوربین مداربسته تحت شبکه وجود دارد و دوربین‌های آنالوگ صرفاً به جز ساده بودن و ارزان قیمتی مزیت خاص دیگری ندارند.

در ادامه این مطلب قصد داریم به چند نمونه است دلایل برتری دوربین مداربسته تحت شبکه نسبت به دوربین مداربسته آنالوگ بپردازیم تا شما انتخابی مناسب در این زمینه داشته باشید.

دوربین مداربسته آنالوگ یک دوربین نظارتی ساده هستند:

با توجه به اینکه نوع دوربین‌ها سادگی بسیار زیادی دارند و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات قابلیت این را دارند که این دوربین‌ها را بدون مشکل نصب کنند و به همین دلیل است که باعث می‌شود این شرکت و موسسه‌ها شما را به نصب این نوع از سیستم‌های امنیتی منزل و نظارتی مداربسته ترغیب نمایند در حالی که اگر شما اطلاعات بیشتری در خصوص دوربین‌های مداربسته شبکه داشته باشید چنین کاری را انجام می‌دهید و ترجیح می‌دهد که دوربین مداربسته را خریداری کنید.

دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ چه تفاوت‌هایی دارند؟

دوربین آنالوگ ارزان قیمت تر از دوربین شبکه است:

قطعاً می‌دانید که قیمت یک محصول می‌تواند به شدت بر روی خرید اثرگذار باشد و خیلی از مردم به دلیل قیمت ارزان ترجیح می‌دهند که یک دوربین آنالوگ داشته باشند تا اینکه یک دوربین تحت شبکه با امنیت کامل و کیفیت تصویر خوب را دریافت کنند.

دوربین‌های شبکه دارای تکنولوژی جدیدی هستند:

باید بدانیم که طول عمر هر محصول با یک محصول دیگر متفاوت است و این مورد در تجهیزات تکنولوژی که هر روزه تکنولوژی در حال پیشرفت و تغییر و تحول است نیز صادق است و در حال حاضر این موضوع تغییرات در دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه بسیار دیده می‌شود و دائماً این دوربین‌ها در حال توسعه هستند و این موضوع را به ما نشان می‌دهد که دوربین‌های آنالوگ به‌زودی فراموش می‌شوند و کاربرد خود را از دست می‌دهند و دیگر یک تکنولوژی قدیمی به حساب می‌آیند.

دوربین مداربسته تحت شبکه از لحاظ کیفیت محدودیت ندارد:

دوربین‌های آنالوگ از لحاظ تصویری بیشتر از یک اندازه‌های خاص بیشتر نمی‌توانند رزولوشن بالاتری به ما بدهند و همچنین تعداد فریم ریت های دوربین آنالوگ کمتر می‌باشد و به همین دلیل کیفیت پایین تری را در تصویربرداری به ما می‌دهد اما در دوربین مداربسته تحت شبکه این مشکل وجود ندارد و شما می‌توانید به صورت آزادانه انتخاب کنید که چه نوع دوربین با چه نوع رزولوشن و فریم ریت می‌خواهید.

این موضوع به شما کمک می‌کند تا با توجه به نیاز خود دوربین را انتخاب کنید که نیاز شما را در تصویربرداری برطرف کنیم چرا که نیازمند دوربین باکیفیت خواهید بود.

انعطاف‌پذیری کمتری نسبت به سیستم شبکه دارد:

درس سوم‌های آن را هم که شما بتوانید تغییر و تحولاتی در نصب و جابه جایی داشته باشید کمتر وجود دارد و انعطاف‌پذیری کمتری به شما داده می‌شود اما در سیستم‌های شبکه و دوربین مداربسته تحت شبکه این قابلیت و انعطاف وجود دارد که شما بتوانید به آسانی و راحتی جابجایی دوربین‌ها و کنترل کننده‌ها را داشته باشید و با توجه به نیاز و شرایط خود از آن‌ها استفاده کنید.

دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ چه تفاوت‌هایی دارند؟

سیستم شبکه هزینه کابل کشی کمتری دارد

با توجه به اینکه سیستم عاملی به دلیل ساختاری که دارد باید فاصله دوربین تا محل بازبینی زیاد باشد نیازمند این هایی بود که یک کابل بلند تهیه کنید که این گاهی باعث می‌شود که شما هزینه به نسبت بیشتری را پرداخت کنید اما در سیستم شبکه به کلی این هزینه های شما پایین می آید.

دوربین‌های مداربسته تحت شبکه حتی این قابلیت را دارند که به شکل بی سیم و وایرلس ارتباط خود را برقرار کند و این به شما این امکان را می‌دهد که در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

سیستم انالوگ نویز بیشتری نسبت به دوربین مداربسته تحت شبکه دارد:

زمانی که شما اطلاعات را از طریق سیگنال‌ها در سیستم عامل پیگیری می‌کنید و استفاده از تجهیزات زیاد مانند کابل و غیرت داری کاملاً مشخص است که می‌تواند تأثیرات زیادی را بر روی سیگنال‌ها بگذارد و درنتیجه باعث بروز نویز در تصاویر شود اما این اتفاق در دوربین مداربسته شبکه و سیستم دیجیتال خیلی کمتر اتفاق می‌افتد و بسیار کمتر نویزهای محیطی را خواهید داشت یکی از دلایل مهم آن کاهش کابل کشی می‌باشد.

دوربین‌های شبکه اعتبار و اعتماد بیشتری به ما می‌دهند:

با توجه به این موضوع که سیستم دوربین آنالوگ یک سیستم قدیمی و ساده است به این نتیجه می‌رسد که خیلی از مجموعه‌ها و موسسه‌ها می‌توانند چنین دوربین‌هایی را بسازند اما این اتفاق در دوربین مداربسته تحت شبکه نمی‌افتد چرا که سیستم پیچیده‌ای دارد و کار هرکسی ساختن آن نمی‌باشد.

درنتیجه می‌توانیم به این موضوع برسیم که برای خرید دوربین مداربسته تحت شبکه از هرجایی نمی‌توانید اقدام کنید و باید به‌جا های معتبر کار خودروهای سواری در حالی که برای سیستم آنالوگ می‌توانید از هرجایی این دوربین‌ها را خریداری کنید پس ما در سیستم دیجیتالی می‌توانیم امنیت بیشتری داشته باشیم.

در انتها امیدواریم که این مطلب برای شما دوستان مفید بوده باشد در صورتی که نیاز به خدمات و یا مشاوره رایگان در این زمینه و یا در زمینه‌های مربوط به شبکه دارید می‌توانید با همکاران ما به صورت شبانه‌روزی در تماس باشید.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است