networkrack hpi rack
تجهیزات شبکه چیست؟
مارس 8, 2021
دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ چه تفاوت‌هایی دارند؟
دوربین مداربسته تحت شبکه با دوربین مداربسته آنالوگ چه تفاوت‌هایی دارند؟
مارس 8, 2021
Show all

دوربین مداربسته تحت شبکه و نکاتی در زمینه کیفیت ضبط تصویر

دوربین مداربسته تحت شبکه و نکاتی در زمینه کیفیت ضبط تصویر

شاید شما نیست به دوربین مداربسته تحت شبکه نیاز داشته باشید و باید به این موضوع هنگام خرید دوربین مداربسته تحت شبکه توجه کنید که کیفیت ضبط دوربین به چه شکلی است و آیا کیفیت مطلوبی دارد یا خیر؟

اگر از افرادی باشید که در این زمینه تحقیقاتی را انجام داده باشید متوجه خواهید شد که ضبط با کیفیت تصاویر در دوربین‌ها به چندین عامل بستگی دارد و صرفاً با یک الی دو عامل تصاویر با کیفیت دریافت نمی‌کنیم.

در این مقاله قصد داریم تا به همین عوامل اثرگذار در کیفیت ضبط تصاویر در دوربین مداربسته تحت شبکه بپردازیم تا شما دوستان عزیز بتوانید انتخاب مناسب برای خرید دوربین شبکه داشته باشید و بهترین گزینه را متناسب نیاز خود خریداری کنید.

کیفیت دوربین مداربسته تحت شبکه

اگر بخواهیم به طور خلاصه و گذرا به چندین عامل که بر کیفیت ضبط تصاویر در دوربین‌های شبکه اثرگذارند ذکر کنیم می‌توانیم به اندازه یا رزولوشن تصاویر و تعداد فریم دوربین مدار بسته اشاره کنیم که قرار است به تمامی موارد در این مقاله اشاره کرده و آن‌ها را برای شما شرح دهیم تا انتخابی مناسب داشته باشید.

دوربین مداربسته تحت شبکه و نکاتی در زمینه کیفیت ضبط تصویر

1- در دوربین مداربسته اثر اندازه یا رزولوشن تصویر بسیار مهم است:

باید این نکته را بدانید که در ضبط تصاویر در دوربین‌های شبکه از مهم‌ترین فاکتورهایی که می‌توانیم به آن اشاره کنیم که اثرگذاری زیادی بر کیفیت دارند همان رزولوشن تصویر است چرا که این عامل مشخص می‌کند که تصاویر شما در چه سایز و ابعادی تصویر برداری شود و تا چه میزان جزئیات در آن ثبت شود.

پسته یکی از نکات بسیار مهمی که در کیفیت تصاویر اثرگذار است رزولوشن تصویر می‌باشد.

برای گرفتن بهتر این موضوع یک مثال را برای شما ذکر می‌کنیم: فکر کنید که نیاز به جزئیات تصاویر دارید و می‌خواهید دوربین مداربسته را در یک سوپر مارکت نصب کنید که نیاز به ثبت جزئیات دارد، شما در چنین حالتی نیاز به یک دوربین با رزولوشن بالا داریم چرا که باید تصاویر بزرگ‌تر ضبط شوند تا بتوانند جزئیات بیشتری را دریافت کنند.

محدودیت رزولوشن دوربین مداربسته آنالوگ

معمولاً در دوربین‌های آنالوگ با محدودیت‌هایی در زمینه رزولوشن روبه‌رو می‌شویم که این به این دلیل است که از دستگاه‌های دی وی آر در این مدل‌ها استفاده می‌شود که نمی‌توانند این مقدار از رزولوشن را در خود ضبط کنند و با توجه به این موضوع اگر نیازمند ثبت تصاویر با کیفیت بالا می‌باشید بهتر است از دوربین‌های مداربسته تحت شبکه استفاده کنید که این امکان را به شما می‌دهند.

2- ثبت فریم در کیفیت اهمیت بسیاری دارد

اگر نمی‌دانید فریم ریت چیست باید به شما بگویم که هر فیلم از مجموعه از تصاویر تشکیل می‌شوند که با کنار هم قرار گرفتن یک مجموعه تصاویر یک فیلم ساخته می‌شود.

تعداد فریم ریت به این معنی است که هر ثانیه از متشکل از چند تصویر است و هرچه تعداد تصاویر در یک فریم ریت بالاتر باشد، کیفیت بالاتری به ما می‌دهند و هم حرکت اجسام تحرک بیشتر قابل نمایش است و همچنین جزئیات بهتری را دریافت می‌کنیم.

پس با توجه به موضوع اهمیت اثرگذاری فریم ریت بر کیفیت تصاویر پی می‌بریم چرا که ممکن است اتفاقات در یک‌چشم بر هم زدن اتفاق بیفتند و اگر در دوربین‌های ما تعداد فریم ریت پایین باشد ممکن است که برخی از اتفاقات از چشم دوربین پنهان بماند پس باید از دوربین‌های استفاده کنید که قابلیت تصویربرداری با تعداد فریم ریت بالاتر را داشته باشند.

دوربین مداربسته تحت شبکه و نکاتی در زمینه کیفیت ضبط تصویر

3- رابطه رزولوشن با فریم ریت چیست؟

باید این نکته را به یاد داشته باشید که هنگام خرید دوربین مداربسته تحت شبکه باید به این موضوع توجه کنید که از چه دستگاهی برای ذخیره سازی استفاده می‌کنید چراکه اگر از دستگاه‌های دی وی آر استتفاده کنید این دستگاه هم نمی‌توانند حجم چندان زیادی را در خود جای دهند و به همین دلیل تعداد فریم ریت را به صورت خودکار پایین می‌آورند تا بتوانند تصاویر با سایز بزرگ را ذخیره کند.

پس اگر به دنبال ثبت تصاویر با بالاترین کیفیت می‌باشید صرفاً نباید دوربین مداربسته با کیفیت خریداری کنید بلکه خریداری یک دستگاه مطلوب نیز در کنار هم اثر زیادی را دارد یعنی اگر شما دوربین با کیفیت داشته باشید اما دستگاه با کیفیت نداشته باشید عملاً نمی‌توانید نتیجه دلخواه خود را دریافت کنید.

اصطلاح رئال و نو رئال را بدانید

این اصطلاخات برای دستگاه‌های استفاده می‌شوند که تعداد فریم‌های متفاوتی دارند و اگر تعداد فریم ریت آن‌ها کمتر از ۲۵ فریم باشند و به آن‌ها اصطلاح نو رئال می‌گویند و اگر تعداد فریم‌های ضبط شده بالاتر از ۲۵ باشند و آن‌ها تصاویر رئال می‌گویند که دارای کیفیت بالا و جزئیات بیشتری هستند.

کیفیت پخش مستقیم دوربین مدار بسته

دوربین مداربسته با میزان کیفیت که همان پیکسل می‌باشند درجه‌بندی می‌شوند که ممکن است شما دوربین‌های با پیکسل بالا خریداری کنید اما پس از ذخیره سازی فیلم‌ها ممکن است کیفیت پایینی را مشاهده کنید چرا که برخی از دستگاه‌ها برای آنکه بتوانند کمتر خود را پر کنند حجم ویدیو را به شکل خودکار کاهش می‌دهند پس حتماً هنگام تهیه دستگاه دی وی آر از این موضوع اطلاع کافی پیدا کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

موضوع کیفیت سنجی هنگام ذخیره سازی از آن جهت اهمیت دارد شاید شما نیازمند تصاویر با کیفیتی پس از ضبط می‌باشید پس باید به آن اهمیت زیادی دهید.

همچنین این موضوع را به یاد داشته باشید که هنگام خرید دوربین مداربسته و دستگاه آن باید هر دو مورد بتوانند تصاویری که با کیفیت یکسان مستند را ضبط کند یعنی اگر دوربین شما ۵ مگاپیکسل است باید دستگاه شما نیز بتواند تصاویر ۵ مگاپیکسلی را ذخیره سازی کند.

ما برای مشاوره در زمینه خرید دوربین مداربسته تحت شبکه در خدمتیم. در نهایت امیدواریم با مطالعه این مطلب توانسته باشید اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیارید اما اگر همچنان نیاز به مشاوره رایگان و خدمات در زمینه دوربین مداربسته تحت شبکه می‌باشید می‌توانید با کارشناسان ما در سایت اچ پی آی رک ارتباط برقرار کنیم.

کارشناسان ما به شکل شبانه‌روزی آماده خدمات رسانی به شما همراهان عزیز می‌باشند.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است