کیفیت دوربین مداربسته را با چند نکته بالاتر ببرید
کیفیت دوربین مداربسته را با چند نکته بالاتر ببرید
مارس 17, 2021
دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟
مارس 18, 2021
Show all
رزولوشن تصویر یا همان وضوح تصویر به چه چیزی می‌گویند؟

شاید شما نیز هنگام خرید با این موضوع مواجه شوید که فروشنده در مورد رزولوشن تصویر به شما نکاتی را بیان کند و یا در کاتالوگ محصول با کلمه رزولوشن تصویر برخورد کنید.

با توجه به اهمیت این موضوع به اینکه برخی از افراد همچنان می‌دارند که رزولوشن تصویر یا وضوح تصویر به چه چیزی می‌گویند در این امر به این موضوع بپردازیم.

رزولوشن تصویر یا وضوح تصویر

اگر بخواهیم این موضوع را در کمترین میزان کلمه ممکن برای شما تعریف نماییم می‌توانیم بگوییم که به تعداد پیکسل های موجود در صفحه نمایش رزولوشن یا همان وضوح تصویر می‌گویند که این وضوح تصویر در دستگاه های نمایشی دیجیتال میزان متفاوتی دارند.

شاید شما نیز از کیفیت اچ دی و فول اچ دی در تلویزیون‌ها و غیره اطلاعاتی داشته باشید که این موارد برای تلویزیون‌های خانگی استفاده می‌شود.

اما در دوربین‌ها ویدیو پروژکتور ها از نامه‌ای خاصی مانند xga, wxga, wuxga استفاده می‌شود.

رزولوشن تصویر در ویدئو پروژکتور ها و نمایشگرها

آیا شما بخواهید این موضوع را بررسی کنید می‌توانید با استفاده از کامپیوتر و موبایل از طریق سایت whatismyscreenresolutiob از میزان رزولوشن دستگاه خود مطلع شوید و این وب‌سایت می‌تواند به شما اطلاعات دقیقی دهد.

اما در ویدیو پروژکتورها شاید چند قضیه متفاوت باشد و فهم میزان وضوح تصویر متفاوت باشد.

شما بعد از اینکه کابل hdmi کابل VGA را نصب نمودید باید به قسمت تنظیمات ورودی دستگاه خود بروید تا بتوانید رزولوشن دستگاه خود را تعیین کنید.

شما از دو قسمت اینفو فرمت می‌توانید میزان رزولوشن خود را تعیین و یا از آن مطلع شوید.

رزولوشن تصویر یا همان وضوح تصویر به چه چیزی می‌گویند؟

اهمیت میزان رزولوشن تصویر

میزان رزولوشن از این جهت دارای اهمیت است که می‌تواند بر کیفیت ثبت تصاویر دوربین مداربسته شما اثرگذاری بسیار زیادی باشد.

شما اگر در حال استفاده از دوربین مداربسته در محیط باز می‌باشید و جزئیات برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد باید از دوربین مداربسته استفاده کنیم که رزولوشن تصویر بالایی را پشتیبانی کند.

اگر شما از دوربین‌های مداربسته بی‌کیفیت استفاده کنید نمی‌توانید جزئیات را دریافت کنید مانند ثبت پلاک خودرو که اگر شما از دوربین‌های بی‌کیفیت کم استفاده کنید نمی‌توانید پلاک خودرو را به خوبی تشخیص دهید و یا چهره افراد را به خوبی مشاهده کنید.

پس قبل از خرید دوربین مداربسته حتماً به رزولوشن تصویر خود دقت کنید که بالاترین کیفیت را دریافت کنید.

در انتها امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری هستید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان که به صورت ۲۴ ساعته ارائه می‌شود استفاده نمایید.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید تا از جدیدترین مطالب ما استفاده کنید. همچنین در صورت علاقمند بودن میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است