رزولوشن تصویر یا همان وضوح تصویر به چه چیزی می‌گویند؟
رزولوشن تصویر یا همان وضوح تصویر به چه چیزی می‌گویند؟
مارس 17, 2021
دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید
دوربین مداربسته در خودرو و اطلاعاتی که باید در مورد آن بدانید
مارس 18, 2021
Show all
دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

این روزها با رشد فناوری اهمیت این موضوع که چگونه امنیت تجهیزات و مکان حفظ شود بسیار بالا رفته است و در این زمینه تجهیزات الکترونیکی بخش مهمی از تأمین امنیت را به دوش گرفتند. یکی از این تکنولوژی ها دوربین مداربسته آنالوگ است.

در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه امکاناتی دارد شما در چه مواردی می‌توانید از آن استفاده کنید.

دوربین مداربسته آنالوگ:

از قدیمی ترین نوع دوربین‌هایی که در بازار وجود دارد و وظیفه آن‌ها حفظ امنیت و تأمین امنیت می‌باشد دوربین مداربسته آنالوگ است.

نحوه کار این دوربین‌ها به این شکل است که با یک ضبط کننده دیجیتالی تصاویر را درون خود ثبت می‌کنند و آن‌ها را در یک قالب دیجیتالی ارائه می‌دهند تا پس از ضبط قابل بازبینی باشند.

دوربین مداربسته آنالوگ و نحوه کار آن:

سنسور تصویر CCD از جمله فناوری است که این دوربین‌های مداربسته دارند و با استفاده از این سنسورها تصاویر برای پردازش به حالت دیجیتالی در می‌آیند اما قبل از اینکه این تصاویر را آماده ارسال کنند باید تصاویر به حالت آنالوگ تبدیل بشویم.

در نتیجه نمی‌توانیم بگوییم که این دوربین‌ها نیز مانند سایر ضبط کننده ویدیو این توانایی را دارد که تصاویر را دریافت کند و به نمایش بگذارد.

دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

سیستم دوربین مداربسته آنالوگ چگونه کار می‌کند؟

سیستم این دوربین‌ها همانطور که از اسم آن پیدا است به این شکل کار می‌کند که با دریافت و ارسال امواج آنالوگ تصاویر را دریافت و ارسال می‌کند و میزان کیفیت تصاویر نیز در دوربین‌های آنالوگ بسته به آن امواج آنالوگ دارد که این امواج باکیفیت باشند یا بدون کیفیت!

حالت بی‌سیم نیز این دوربین‌ها هنگام ارسال فیلم ها از محدوده امواج فرکانس آنالوگ استفاده می‌کنند تا بتوانند ویدیو ها را ارسال و یا دریافت کنند.

نکته مهم دوربین مدار بسته آنالوگ

یکی از ایرادات بسیار مهمی که می‌توان از دوربین مداربسته آنالوگ گرفت این است که امواج معمولاً دارای نویز می‌باشند که این نوع باعث افت کیفیت تصاویر می‌شود و شما نمی‌توانید تصاویر با وضوح بالایی را داشته باشید و به همین دلیل شما نیاز از کابل‌های استفاده کنید که سطح رزولوشن تصاویر خروجی را به صورت مستقیم کنترل نماید.

اگر شما از چنین کابل‌های استفاده نکنید شاید نتوانیم کیفیت تصاویر مطلوبی را داشته باشید و یا جزئیات را در آن به وضوح ببینید مانند نمایش پلاک خودرو یا چهره افراد!

نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که این دوربین‌ها دارای تی وی لاین می‌باشند که این تی وی لاین های محدود یکی از مهم ترین استاندارد هایی هستند که در دوربین مداربسته آنالوگ استفاده می‌شود.

دوربین مداربسته آنالوگ و انواع آن:

دوربین مداربسته آنالوگ دارای انواع متفاوتی می‌باشند در طراحی‌ها و سبک های متفاوت در بازار ارزش است و هر کاربر می‌تواند با توجه به نیاز خود هر کدام را چه مناسب می‌داند خریداری کند در ادامه به انواع این دسته از دوربین‌ها می‌پردازیم:

1- دوربین مداربسته آنالوگ دام گنبدی:

اگر وارد فضاهای اداری و یا محیط‌های داخلی و تجاری رفته باشید شاید با یک سری از دوربین‌ها روبرو شده باشید که بدون پایه هستند و به صورت سقفی به سقف چسبیده می‌شوند و از لحاظ ظاهری نیز زیباتر از نوع پایدار هستند.

به این دسته از دوربین‌ها دوربین‌های مداربسته آنالوگ دام گنبدی گفته می‌شود که در برخی از آن‌ها نیز یک سری کاور خاص استفاده می‌شود تا از ضربه های احتمالی و رطوبت جلوگیری شود.

فیلم از دوربین‌ها بیشتر در قسمت سقف و یک کنج دیوارها استفاده می‌شود و در آن قسمت‌ها نصب می‌گردند چرا که موقعیت بهتری این زوایا دارند.

2- دوربین مدار بسته آنالوگ اسپیدام

این نوع از دوربین‌های مداربسته دارای قابلیت چرخش در محور عمودی و افقی هستند که در قسمت افقی قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه و در حالت عمودی قابلیت چرخش ۹۰ درجه را دارند این دوربین همچنین قابلیت کنترل زوم را برای شما ایجاد می‌کند تا بتوانید برای سوژه های خاص نیز از این قابلیت استفاده کنید.

3- دوربین مدار بسته آنالوگ بولت

این از دوربین‌های مداربسته به شکل پایه دار می‌باشند که معمولاً بر روی دیوارها در محیط‌های خارجی و داخلی استفاده می‌شوند و به تصویر برداری از محیط و ضبط تصاویر می‌پردازند.

دوربین مداربسته آنالوگ چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

دوربین آنالوگ و کیفیت آن

همانطور که در مقالات قبلی در مورد کیفیت دوربین‌های مداربسته آنالوگ و دیجیتال صحبت کردیم باید در اینجا قید کنیم که کیفیت تصاویر گرفته شده توسط دوربین آنالوگ بر اساس امواج آنالوگ می‌باشد و زمانی که این امواج بدون نویز باشند شما کیفیت تصویر مطلوبی را دریافت خواهید کرد در غیر اینصورت کیفیت تصاویر شما پایین خواهد بود.

از همین جهت است که باید هنگام خرید دوربین مداربسته آنالوگ از نظر کیفیت محصول و تجهیزات بسیار به آن دقت کنید و همه موارد را در نظر بگیرید تا انتخابی مناسب هنگام خرید داشته باشید.

دوربین مداربسته آنالوگ بسته به نیاز شما دارای تفاوت هایی است اگر شما که نیاز زیادی به حفظ امنیت و پروسه امنیتی گسترده ندارید و در حد ابتدایی می‌خواید امنیت را حفظ کنید می‌تواند دوربین‌های آنالوگ گزینه مناسبی برای شما باشد در غیر این صورت اگر پروژه بزرگی دارید بهتر است از دوربین‌های باکیفیتی استفاده کنید.

دوربین مداربسته و آخرین مطالب:

همانطور که داری مقاله خواندید متوجه شدید که استفاده از دوربین مداربسته می‌تواند به شما کیفیت به نسبت پایینی را ارائه دهد و شما قابلیت دریافت تصاویر باکیفیت بالا را نخواهید داشت.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهید از دوربین‌های مدار بسته در محیط‌های پرتردد استفاده کنید از دوربین مداربسته آنالوگ استفاده نکنید و به سراغ به دوربین‌های دیجیتالی بروید که دارای کیفیت بالاتر و مطلوب تری هستند.

با توجه به اینکه تکنولوژی روزانه در حال پیشرفت است و آمار جنایات نیز متأسفانه در حال رشد می‌باشد نیاز جامعه به دریافت تصاویر امنیتی باکیفیت بیشتر شده است و از همین رو به دوربین مداربسته آنالوگ کم کم از پروسه تولید در حال خارج شدن است و جای خود را به دوربین‌های دیجیتالی می‌دهد چرا که آن‌ها می‌توانند تصاویر را باکیفیت بیشتری ضبط نمایند.

در جان امیدوارم که از این مطلب استفاده کرده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم تا بهترین انتخاب را در زمینه انتخاب دوربین مداربسته داشته باشید. در صورتی که نیازمند مشاوره و یا خدمات ما می‌باشید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، حتما اینجا کلیک نمایید تا از جدید ترین مطالب ما استفاده نمایید. همچنین در صورتی که علاقمند هستید میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

دیدگاه ها بسته شده است