پیج پنل رک شبکه چیست و نکاتی در خصوص آن
پیج پنل سرور رک چیست و نکاتی در خصوص آن
فوریه 9, 2021
مفاهیم حیاتی در خصوص رک سرور که باید بدانید
فوریه 9, 2021
Show all
سؤالات حیاتی هنگام خرید رک سرور

modern server room with black servers and hardwares in a internet data center

نکته بسیار مهمی که باید در تمام کارهای خود، مخصوصاً در امر تکنولوژی باید به آن توجه و دقت کنید این است که به جهت شیب تند پیشرفت تکنولوژی و حرکت سریع به سمت جلو، گرفتن تصمیم‌ها را سخت کرده است، اما ما باید بتوانیم در مواقع سخت و حساس تصمیمات بسیار دقیق و مناسب بگیریم به دلیل این که گاهی اوقات حفظ کسب و کار ما و پیشرفت روزافزون آن به گرفتن تصمیمات دقیق و به موقع بستگی دارد و اگر خللی در این امر پیش بیاید ممکن ضربه‌های سنگین و جبران ناپذیری به کسب و کار ما وارد کند، در خرید رک سرور نیز به همین صورت است، وقتی به سراغ خرید رک سرور می‌رویم باید به سؤالات و نکاتی که در امر خرید رک سرور اهمیت دارد را رعایت کنیم.

نکات مهم برای خرید یک رک سرور:

نکات بسیار زیادی در امر خرید رک سرور وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد، اما نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت کنیم این است که افرادی که دارای کسب و کاری در این زمینه هستند اگر به دنبال خرید تجهیزات شبکه یا رک سرور هستند باید یک اصول و قواعد دقیق و محکمی را پیروی کنند و تحت هیچ شرایطی این اصول را زیر پا نگذارند چراکه در هرکاری و زمینه‌ای، مخصوصاً کارهای شبکه‌ای، داشتن یک اصل و قاعده از لزوم آن به شمار می‌رود.

سؤالات حیاتی هنگام خرید رک سرور

اصول کار خود را باید از کجا و چگونه تشکیل دهیم؟

باید بگوییم طراحی و ساخت این اصول اصلاً کار مشکلی نیست بلکه بسیار جذاب و آسان است و لازمه شروع آن و آغاز استراتژی یا اصول خود طراحی چند سؤال ساده می‌باشد، بعد از انجام این کارخواهید دید که چقدر در کار خود و خرید رک سرورها موفق بوده‌اید و کمک بسیار زیادی به شما کرده است. ما نیز در این مقاله می‌کوشیم با طراحی سوا لاتی، بیشترین کمک را به شما برای خرید رک سرورها و بهترین آن‌ها بکنیم.

نکته اول و بسیار مهمی که باید به آن توجه کنید این است که خودتان بدانید به دنبال حل چه مشکلی هستید؟

توجه کنید که باید نیازها و مشکلاتی را که دارید را بشناسید و با دقت به حل آن‌ها بپردازید و به طریق تکنولوژی سعی در رفع آن کنید، این کار و شناخت مشکلات می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند تا تصمیم بسیار مشخص و دقیق در جهت خرید رک شبکه بگیرید.

اینکه شما بدانید دقیقه مشکلاتان در کجاست و نیازتان به چیست، باعث می‌شود پازل نامنظم ذهن شمارا کامل کند و کمک کند تا از بین گزینه‌های زیادی که در ذهن شما وجود دارد بهترین آن را انتخاب و گزینه‌های اضافی را حذف کنید و که کمک بسیار شایانی به شما در راه خرید رک سرورها خواهد کرد.

خرید نکردن رک سرورها فقط به جهت جدید بودن:

افراد زیادی وجود دارند که عادت به خرید محصولات جدید بدون در نظر گرفتن نیاز خود دارند، برای مثال به بازار می‌روند و هر چیزی که تازه به بازار آمده را خرید می‌کنند فقط برای اینکه آن محصول جدید است، در مورد خرید رک سرور نیز همین ویژگی وجود دارد، بعضاً افرادی وجود دارند که فقط برای اینکه یک تکنولوژی و دستگاهی تازه وارد بازار شده، بدون در نظر گرفتن نیازها و مشکلات خود اقدام به خرید رک شبکه می‌کنند که این کار به جز ضرر حاصلی برای آن‌ها ندارد و علاوه بر آن سرمایه و وقت ارزشمند آن‌ها از دستشان می‌رود.

به همین جهت بعد از توضیحات فراوان در این زمینه نتیجه می‌گیریم آگاه بودن به مشکل و پیدا کردن راهی برای حل آن به ما در جهت رسیدن به اهداف خود کمک‌های بسیار زیادی خواهد کرد و همچنین ما را از خطر گرفتن تصمیم‌های اشتباه دور می‌کند.

سؤالات حیاتی هنگام خرید رک سرور

راه حل من مناسب است؟

سؤال بعدی که باید از خود بپرسید این است که آیا راه حلی که من در نظر گرفته‌ام با قسمت‌های دیگر تجهیزات من مطابقت و سازگاری دارد؟

نکته‌ای که باید همیشه به آن توجه کنیم و نظر مشترک بسیاری از مدیران قسمت آی تی می‌باشد این است که بتوانیم از یک برند خاص در اتاق سرور خود استفاده کنیم و این می‌تواند بهترین راهکار در خرید برای شما باشد، خرید از یک برند. به دلیل اینکه وقتی ما از تجهیزاتی که قبلاً از یک برند خاص و یک تولیدکننده خریده شده و تست خود را داده است و از این آزمایش سربلند بیرون آمده خرید می‌کنیم در واقع کمک بسیار زیادی برای در کنار هم قرار گرفتن رک سرورها کرده‌ایم و نتیجه آن پیشرفت کار خودمان است.

اما این تنها راه و گزینه ما نیست و اگر نتوانستیم از یک برند و تولیدکننده نیز استفاده کنیم باید سعی در خرید بهترین سرورها و تجهیزات باشیم، از این رو نیز تولیدکنندگان این قسمت مدت زیادی است که تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند کاری کنند که دستگاه‌های خود با دیگر سرورها نیز سازگاری خوبی داشته باشد و سرورها به مشکلی برخورد نکنند، لذا نباید صرفاً برای اینکه از یک برند خاص خرید کنیم تمام وقت و سرمایه خود را از بین ببریم.

خرید جدید ترین ورژن رک سرورها و تجهیزات شبکه:

اگر دقت کرده باشید در این مقاله گفتیم ما نباید صرفاً برای اینکه بگوییم این سرور جدید است به سراغ خریدن آن برویم، اما این وابسته به این است که شما مشکل و ناسازگاری خاصی با ورژن های فعلی خود نداشته باشید. اگر می‌بینید دستگاه و سایر تجهیزات شما با ورژن فعلی که از آن استفاده می‌کنید مشکلی دارد و سرعت کار شمارا کاهش داده است، پس در اینجا باید اقدام به خریدن آخرین ورژن رک سرورها بکنید.

پیشرفت روزافزون شما و آینده نگری:

نکته آخر و بسیار مهمی که دقت به آن از ملزومات کار شما به شمار می‌رود این است که بدانید تجهیزاتی که اقدام به خرید آن می‌کنید علاوه بر کمک به پیشرفت شما، بتواند حداقل تا 3 تا 5 سال تمام کارها و امورات شما را در این زمینه بدون مشکل حاصل برطرف کند و در خدمت شما باشد.

در انتها اگر شما همچنان در این زمینه سوالاتی دارید می‌توانید به صورت رایگان با تیم ما در ارتباط باشید و از خدمات ما استفاده نمایید. دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.

 

دیدگاه ها بسته شده است