نکاتی در خصوص رک شبکه و رک ایستاده و دیواری
نکاتی در خصوص رک شبکه و رک ایستاده و دیواری
فوریه 19, 2021
مزیت‌های دوربین مدار بسته چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟
مزیت‌های دوربین مدار بسته چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟
مارس 6, 2021
Show all

دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP) چیست و چه مواردی از آن را باید بدانید؟

دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP) چیست و چه مواردی از آن را باید بدانید؟

از مهم ترین روش های ایجاد امنیت استفاده از دوربین مدار بسته تحت شبکه است. در تمامی دوران ها چه در گذشته و چه در حال و چه در آینده داشتن امنیت برای تمامی مردم سراسر جهان از ارزش های بزرگ و مهم به شمار می رفته است و در هر دوره نیز به شکل های مختلف و گوناگونی این امر صورت می‌گرفت.

در حال حاضر مکان های مهم و دارای اطلاعات یا منابع با ارزش برای محافظت از ارزش ها و اطلاعات های مهم خود با گسترش فوق العاده تکنولوژی و استفاده از فناوری از دوربین مدار بسته تحت شبکه به جای افراد استفاده می کنند و این فناوری این امکان را به آنها می دهد تا در هر مکان و زمانی توانایی دسترسی به اموال و اماکن خود را داشته باشند.

امکانات فوق العاده و شگفت انگیز این دوربین ها مثل نصب در مکان های بسیار کوچک و جایی که در دید هیچ کس نیست را دارا هستند که در ادامه مقاله به کاربرد ها و ویژگی های بسیار زیاد و فوق العاده این دوربین های مدار بسته امنیتی و نظارتی تحت شبکه می‌پردازیم.

ویژگی و توانایی دید در شب در دوربین مدار بسته تحت شبکه:

یکی دیگر از ویژگی ها و توانایی های بسیار مهم و حیاتی و فوق‌العاده این دوربین های نظارتی که دغدغه بسیاری از صاحبان مشاغل و اماکن و منابع و اطلاعات مهم و با اهمیت نیز بوده است امکان دیدن این دوربین ها به صورت دقیق و واضح در دل تاریکی شب می باشد.

همانطور که همه ما آگاه هستیم عموماً در دل شهر اتفاقات به اوج خود می رسند و افرادی که منابع و اماکن دارای اهمیتی را صاحب هستند از این موضوع بسیار نگران شده و استرس می گیرند اما می توان با استفاده از دوربین‌های امنیتی و نظارتی تحت شبکه این نگرانی ها و استرس ها را به حداقل رساند، چرا که می‌توانند در هر لحظه و در هر مکانی از شبانه روز که باشند به اماکن و منابع مهم خود دسترسی داشته باشند و آنها را زیر نظر بگیرند.

دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP) چیست و چه مواردی از آن را باید بدانید؟

ذخیره سازی و کیفیت دوربین مدار بسته تحت شبکه:

کیفیت بالا و همچنین قابلیت ذخیره سازی فیلم ها در شبانه روز یکی دیگر از ویژگی‌های فوق العاده جذاب این دوربین های امنیتی است که می توان به آن‌ ها اشاره کرد، این قابلیت و توانایی مهم این امکان را به اشخاص می‌دهد تا اگر اتفاق خاصی در مکانی که دوربین آن را تحت نظر دارد رخ داد، این فیلم برای پیگیری و بررسی های لازم و حل مشکل با کیفیت بسیار بالا ذخیره شود و هر زمانی که افراد بخواهند می‌توانند به این فیلم‌ های ذخیره شده و با کیفیت دسترسی پیدا کنند.

دیگر ویژگی‌های با اهمیت دوربین مدار بسته تحت شبکه (دیجیتالی):

می توان دوربین های نظارتی و امنیتی تحت شبکه را در دسته دوربین‌ های دیجیتالی قرارداد به صورتی که در قالب و شکل شبکه‌ ها داده ها را دریافت و ارسال می کنند. دوربین های مدار بسته امنیتی و تحت شبکه برای نظارت و در قالب کارهای امنیتی و نظارتی استفاده می شوند و نکته مهم این است که برای ذخیره کردن ویدیو ها به دستگاه‌هایی مثل ضبط محلی و دستگاه های دیگر نیازی ندارند.

انواع روش های ذخیره سازی در انواع دوربین مدار بسته تحت شبکه دیجیتالی:

این دوربین ها برای ذخیره سازی دو حالت وجود دارد؛ دعا برای ذخیره کردن انواع تصاویر ویدیویی و غیره به یک ضبط کننده مرکزی نیاز دارند، به صورتی که اطلاعات و داده ها فقط در آن محل ذخیره میشود و برای دستیابی و دسترسی به اطلاعات باید به آن ضبط کننده مرکزی دسترسی پیدا کرد.

اما مدل دیگر این دوربین های امنیتی به اینگونه است که برای ذخیره کردن نیازی به یک شبکه واحد ندارد بلکه می توانند داده ها و اطلاعات موجود در دوربین ها را از هر مکانی و در هر محلی که خودمان بخواهیم ذخیره کنیم که این دسته از دوربین ها از محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران این ابزارهای نظارتی برخوردار هستند چون می توانند در سریع ترین زمان ممکن اطلاعات و داده‌ های خود را بازبینی نمایند.

تفاوت کیفیت در دوربین مدار بسته تحت شبکه:

دوربین‌های تحت شبکه امنیتی با توجه به شرکت های سازنده آن ها از ویژگی ها و کیفیت های خاصی برخوردار می باشند. هر کدام از این شرکت ها ویژگی ها و پروتکل های مخصوصی را تولید می کنند، بنابراین باید در هنگام خرید دقت کنیم که از چه شرکت و موسسه ای دوربین‌هایی با چه ویژگی‌هایی خریداری می‌کنیم.

توانایی و ویژگی دوربین مدار بسته تحت شبکه امنیتی :

در گذشته این دوربین ها حسگر هایی داشتند که با استفاده از کابل های مخصوص دوربین های مدار بسته سیگنال های ویدیویی را که ضبط می‌کردند این تصاویر را منتقل می‌کردند؛ اما اکنون دوربین‌های مدار و بسته تحت شبکه دیجیتالی از ویژگی ها و توانایی های امنیت پروتکل ها و انتقال برخوردار می باشند که با استفاده از آنها می توانند تصاویر را به شکل دیجیتالی ذخیره کرده و همچنین ارسال نمایند.

تجهیزات و لوازم دوربین تحت شبکه را می توان به کامپیوتر شباهت داد چرا که هر دوی آنها از آی پی (IP) خاص استفاده می کنند.

این دوربین های امنیتی دیجیتالی یک ویژگی بسیار خاصی دارند که آن اتصال به شبکه در هر جا و مکانی که امکان داشته باشد است، این ویژگی و توانایی کمک بسیار شایانی در راحتی کار برای مصرف کنندگان می کند به صورتی که می توانند در هر مکان و زمانی که باشند به منابع و اطلاعات و داده های خود دست پیدا کنند.

دوربین مدار بسته تحت شبکه (IP) چیست و چه مواردی از آن را باید بدانید؟

انواع مدل های دوربین مدار بسته نظارتی تحت شبکه:

برای استفاده های خاصی مثل فضای داخلی و فضای خارجی دوربین های مداربسته تحت شبکه امنیتی در دسترس هستند؛ در فضای بیرونی دوربین های مدار بسته تحت شبکه ای که کاربرد دارند، امکانات و توانایی های شگفت انگیزی را برای تبدیل کردن تاریکی به روشنایی و بالا بردن کیفیت فیلم ها را دارا هستند. همچنین در فضای خارجی دوربین ها دارای پوشش بسیار خوبی هستند که باعث می‌شود از آنها در فضای باز مراقبت گردد. این امکانات و ویژگی ها را نیز دوربین هایی که در فضای داخلی نصب می شوند را دارا هستند البته منحصر به فرد خود تا از خطر هایی مثل رطوبت و غیره حفظ گردند.

آخرین حرف و سخن در باب دوربین های تحت شبکه:

اگر خواهان این باشید که در هر جایی که هستید از اموال اماکن و منابع مهم خود مراقبت کنید و استرس از دست دادن و تخریب آنها را دارید می‌توانید از دوربین‌ های تحت شبکه استفاده کنید و به صورت شبانه روز و در هر مکانی که باشید از تمام تاسیسات و اطلاعات خود مواظبت کنید.دوربین هایی که با بهترین کیفیت ذخیره سازی و بالاترین دقت در شب یا روز تمام اتفاقات اطراف امکانات شما را ضبط و در اختیار و در دسترس شما قرار می دهند.

با این امید که این مطلب برای شما مفیده بوده باشد، شما میتوانید در هر زمان که نیاز به مشاوره رایگان و یا خدمات داشتید با تیم ما در ارتباط باشید.

دوستان عزیز در صورتی که علاقمند هستید دیگر مطالب ما را مشاهده نمایید، اینجا کلیک نمایید. همچنین میتوانید شبکه ما را در اینستاگرام دنبال نمایید.